Nedávno byl v čínské provincii Čchung-čching vykopán hrob z období dynastie Čching. Ženské tělo bylo výjimečně zachovalé, dokonce vypadalo jako živé, s lehce růžovou pletí a výrazem ve tváři. Malá chodidla jeví známky svazování a tělo je měkké.
 
Podle zpráv Čchung-čchingských ranních zpráv z 27. února se hrob nalézal pod soukromou rezidencí v oblasti Chuang Ťüe-ja v distriktu Nan-an provincie Čchung-čching. 25. února, přesně v 6 hodin večer rakev objevil dělník jménem Chuang při práci s rypadlem. Když sundal z rakve víko, uviděl ženské tělo v šatech z dynastie Čching. Tvář mrtvé ženy vypadala poklidně; vypadala, jako by tvrdě spala. Chuang řekl, že kůže byla stále pružná, když se větvičkou dotkl její tváře.
 
Ústav kulturních památek v Čchung-čchingu určil, že se jedná o hrob dynastie Čching. Jelikož nebyl nalezen žádný epitaf, nebylo možné určit přesné datum úmrtí ale je celkem jisté, že je přes sto let starý.

Chuang Ťüe-ja je podzemní naleziště kulturních památek na státní úrovni. Vedle několika starodávných hrobek je v oblasti řada porcelánových pecí z dynastie Sung. V roce  2003, když se v distriktu stavělo nákupní středisko Nan-šan, bylo zde nalezeno 17 porcelánových pecí. Místní specialista řekl, že „ve starověku byla Chuang Ťüe-ja velmi prosperující. Byla jediným místem, kudy obchodníci přecházeli ze S‘-čchuanu to oblastí Kuej-čou a Kuang-si. Mnoho bohatých lidí bylo pohřbeno právě v Chuang Ťüe-ja.“