Nedávno 78letá žena z provincie Chu-nan zjistila, že je těhotná. Zaslechla zvuky ze svého podbřišku a břicho jí začalo růst. Gynekolog potvrdil, že je již šest měsíců těhotná. Pokud porodí podle předpokladů, stane se nejstarší ženou, která kdy dala život dítěti.

Jmenuje se Ču Jü-mej a je z obce Feng-pching (okres Lien-jüan v provincii Chu-nan). Podle www.people.com řekla šťastná Ču Jü-mej s rukou na rostoucím bříšku: „Tenhle syn je darem od Bódhisattvy [ženské božstvo]. Až vyroste, bude císařem!“

Ču Jü-mej řekla, že od 26. ledna minulého roku měla ranní nevolnosti a zvracela. Zpozorovala pohyb ve svém podbřišku a jak jí břicho „roste“. Její normálně malá prsa se také začala zvětšovat a vypouštět mléko.

Ču Jü-mej je matkou čtyř synů a čtyř dcer. Se svou mnohaletou zkušeností v roli matky věděla, že je těhotná. V doprovodu svého manžela Sie Feng-cchuna šla na gynekologii v městské klinice v Paj-ma. Po vyšetření jí doktor řekl, že je s nejvyšší pravděpodobností těhotná.

V současné době je v jiném stavu šest měsíců. Pokud porodí podle předpokladu, stane se nejstarší ženou, které se to kdy podařilo. Do teď rekord drží rumunská profesorka v důchodu Adriana, která v roce 2005 porodila v 66 letech.