Čínský diplomat opouští Čínskou komunistickou stranu

Prohlášení Čchen Jung-lina, bývalého 1. tajemníka Čínského konzulátu v Sydney a jeho ženy:

Bývalý 1. tajemník Čínského konzulátu v Sydney Čchen Jung-lin se svojí ženou oznamují své vystoupení z Čínské komunistické strany.

Čchen Jung-lin z Čínského konzulátu v Sydney, Austrálie, 4. červen 2005; 20:51

Veřejné prohlášení Chao Feng-ťuna o vystoupení z Čínské komunistické strany

Chao Feng-ťün, bývalý policista z úřadu Státní bezpečnosti, požádal o politický azyl v Austrálii poté, co utekl z Číny v únoru 2005. (blogspot.com)
Chao Feng-ťün, bývalý policista z úřadu Státní bezpečnosti, požádal o politický azyl v Austrálii poté, co utekl z Číny v únoru 2005. (blogspot.com)

[Epoch Times, 8. června] Chao Feng-ťun, bývalý policejní úředník úřadu 610[1] tchien-ťinské Státní bezpečnosti dnes v interview pro australská média veřejně prohlásil své vystoupení [z Čínské komunistické strany]. Níže je uveden celý text Chaova prohlášení o vystoupení.

Veřejné prohlášení Chao Feng-ťuna o vystoupení [ze Strany a Svazu]

Jmenuji se Chao Feng-ťun a je mi 32 let. Dříve jsem pracoval pro Úřad 610 tchien-ťinské Státní bezpečnosti v Číně. Členem komunistické strany jsem se stal v roce 1991. Teď žiji v Melbourne v Austrálii. Slavnostně zde prohlašuji, že vystupuji z komunistické strany, z Komunistického svazu mládeže a Mladých pionýrů. Od této chvíle nemám s těmito organizacemi nic společného, úplně se od nich očišťuji. Když jsem do komunistické strany vstupoval, měl jsem velká očekávání. Ale skutečnost není taková, jak jsem si ji představoval. Současná ponurá vláda Číny neudržuje žádný systém lidských práv. Proto zde prohlašuji své vystoupení z komunistické strany a všech jejích organizací.

 

[1] Úřad 610 byl parlamentní komisí spojených států a kanadskými vyšetřovateli Kilgourem a Matasem označen jako zvláštní kancelář, ustavená bývalým čínským prezidentem Ťiang Ce-minem, přímo za účelem pronásledování Falun Gongu.