Image" />
Plakát se sloganem "vystupte z ČKS" se objevuje v provincii Kuang-tung (Epoch Times)

Rodiny a přátelé se setkávají, aby oslavili čínský Nový rok a je to dobrá příležitost podpořit Devět komentářů ke komunistické straně a poskytnout informace o vystupování z čínské komunistické strany (ČKS). V novoročním čase se lidé různými způsoby dozvěděli o Devíti komentářích a vlně vystupování z ČKS.

Devět komentářů se objevuje ve státem řízené televizní síti v provincii Liao-ning

5. února 2006 se ve státem řízené televizní síti ve městě Chai-čcheng v provincii Liao-ning objevilo Devět komentářů, díky tomu, že nějací soucitní a odvážní lidé pronikli do vysílání. Tento mimořádný čin šokoval Čung-nan-chaj, sídlo vlády v Pekingu. Ve velmi krátkém čase vydala centrální vláda ČKS rozkazy k vyřešení tohoto případu. Začalo prohledávání města Chai-čcheng. Dokonce byla přizvána policie ze sousedního města An-šan. Toto vysílání bylo pro Číňany dárkem k Novému roku.

V červenci 2005 někdo pronikl do vysílání a Devět komentářů se objevilo ve 25 státem řízených televizních sítích. V té době v tom byly zahrnuty oblasti jako distrikt Ťi v Tien-Ťinu, distrikt Kuan v provincii Šan-tung, Šang-chai, Šen-čen, provincie Chu-nan a Jün-nan, Vnitřní Mongolsko a provincie Ning-sia a Če-ťiang.

Image
Plakáty Devíti komentářů a vystupování z ČKS se objevují na nástěnce v Tchai-jüanu v provincii Šan-si. (Epoch Times)

Posílala se novoroční přání s výzvou k vystoupení z organizací ČKS

Několik stovek milionů Číňanů se vrátilo domů na oslavu Nového roku. Navštívili přátele a posílali mobilní přání skrze textové zprávy. Mnoho lidí se ptalo: "Četl jsi Devět komentářů? Vystoupil jsi z ČKS? Jak mohu vystoupit z ČKS?" Plakáty a brožurky s podobnými motivy se objevily na řadě míst po celé Číně. Mnoho lidí dostalo pěkně zabalený dáreček - DVD nebo knihu Devět komentářů.

Jeden zastánce vystupování z organizací ČKS z Š'-ťia-čuangu v provincii Che-pej nesl známé Devět komentářů. Její manžel říkal, že o vystupování z ČKS a neplacení stranických příspěvků slyší každý den, když jde parkem. Bratr policejního důstojníka volal ze severovýchodu a zmínil se, že tam také mnoho lidí probírá otázku vystoupení z ČKS.

Mnoho lidí chce vystoupit z ČKS, ale neví jak. Jeden známý z Číny řekl, že jeho příbuzní vystoupili z ČKS včetně jeho švagrové s celou její rodinou. Jeho švagrová šla jednou do práce a promluvila si s kolegy o Devíti komentářích. Jeden se zeptal, jestli vystoupila. Řekl jim, že vystoupila už dávno. Všichni kolegové řekli, že chtějí také vystoupit, ale nemohou najít nikoho, kdo by jim pomohl. Nakonec jim všem pomohl vystoupit někdo z dopravní společnosti.

Devět komentářů se šíří rychle

Zprávy o Devíti komentářích a vystupování z ČKS se po Číně rychle šíří. Podle Globálního centra pro vystoupení z ČKS do Číny každý den proudí ohromné množství telefonátů a e-mailů ze zahraničí, které nesou informace o Devíti komentářích a vystupování z ČKS. Číňané pronikají skrze internetovou blokádu a k vystupování používají všemožných způsobů.

Čínští turisté v Hong-kongu dychtivě sledovali novoroční průvod na podporu těch, kdo vystoupili z ČKS. Získali informace o Devíti komentářích a vystupování ze strany od Epoch Times a Hong-kongského centra pro výstup z ČKS. DVD Devět komentářů nebylo dost na pokrytí poptávky v provincii Kuang-tung. Pirátské kopie těchto DVD stojí obvykle 2 až 3 jüany (5 až 8 Kč), ale oficiální kopie Devíti komentářů stojí desetkrát tolik. Ale nevypadalo to, že by někomu vadilo zaplatit plnou cenu, bez smlouvání.

Devět komentářů spustilo vlnu vystupování z ČKS v Číně. Do dnešního dne vystoupilo z ČKS a jejích organizací na internetových stránkách Epoch Times téměř osm milionů lidí.