Dr. Wang Wen-ji (Velká Epocha)
Dr. Wang Wen-ji (Velká Epocha)

V pátek jsem byla propuštěna washingtonským okresním soudem. Považuji za nezbytné, poskytnout veřejnosti vysvětlení, mého protestu během projevu Chu Jintaa ve čtvrtek ráno na nádvoří Bílého domu.

9. března přinesla Velká Epocha (The Epoch Times) reportáž o masivním odebírání orgánů živých stoupenců meditační praxe Falun Gong v oblasti Su-ťia-tchun na předměstí Šen-jangu v provincii Liao-ning v Číně. Poté, co se tyto zprávy rozšířily, Čínská komunistická strana (ČKS) rychle přesunula zadržené ze Su-ťia-tchunu a přijala další kroky na zahlazení stop. Pak celý incident popřela. V té době mi Velká Epocha (The Epoch Times) dala možnost pracovat na těchto zprávách, protože jsem patoložka a mám zkušenosti v oblasti výzkumu transplantací orgánů.

„Doufám v okamžité zastavení zločinů odebírání orgánů od živých následovníků Falun Gongu a v jejich záchranu.“

Nejdříve se naše informace zakládaly na svědectví dvou lidí z oblasti Šen-janu: „Petra“, Číňana, který pracoval pro japonskou televizi v oblasti Šen-jangu; a  „Annie“, která pracovala v Liao-ningské provinční nemocnici pro léčbu cévních onemocnění integrovanou čínskou a západní medicínou a jejíž ex-manžel, chirurg, se po několik let osobně podílel na odebírání orgánů v Su-ťia-tchunu.

Od počátku března jsem doprovázela tyto dva svědky při rozhovorech s médii, americkým kongresem a vládními úřady. Zároveň jsme dostávali informace o rozsáhlém odebírání orgánů živým stoupencům Falun Gongu v letech 2001 až 2003 ve velkých pracovních táborech, kde jsou lidé praktikující Falun Gong vězněni.

* * *

Každý, kdo se s těmi věcmi dostal do styku a odejde, dává svou hlavu na špalek. Někteří pacienti, kteří šli do Číny kvůli transplantaci nám sdělili, že jim dopředu řekli, že zdrojem orgánů jsou praktikující Falun Gongu. Někteří doktoři, kteří mají přehled o celkové situaci odebírání orgánů nám řekli, že krutost a nelidskost je nepředstavitelná a dalece přesahuje informace Velké Epochy. Podle nich, až se celá věc dostane úplně na světlo, lidé na celém světě budou v šoku.

Přestože tito lidé Velkou Epochu kontaktovali, netroufli si vykročit, protože se bojí, že budou zavražděni. Všichni pozorně sledují celou záležitost a speciálně postoj vlády Spojených států a mezinárodních médií – potřebují bezpečné prostředí.


Uvědomila jsem si, že je velmi důležité, aby o tom vláda USA věděla. Poskytovala jsem kontaktním osobám ve vládě nejčerstvější informace.

* * *

Pacienti žádají živé a zdravé orgány. Aby přitáhli obchody, transplantační centra v Číně otevřeně připouští (na záznamech telefonních rozhovorů), že orgány pochází od živých praktikujících Falun Gongu. Navíc, téměř všechny nemocnice veřejně prohlašují, že čekací doba na vhodný orgán se pohybuje od dvou týdnů do jednoho měsíce. Někdy trvá jen týden dokončit proces hledání orgánu, porovnávání krve a vzorku a samotnou transplantaci.

Reklamy transplantačního centra v Šen-jangu na webových stránkách v několika jazycích dokonce slibují tři týdny, za které pacient stihne přijet do Číny, podstoupit transplantaci a šťastně se vrátit do práce. Poté co vypukly zprávy o Su-ťia-tchunu, čínská verze stránek byla odstraněna. Jako doktorka se zkušenostmi v této oblasti, vím jistě, že v mnoha čínských provinciích musí mít k dispozici ohromné množství živých orgánů. Cítím velkou bolest, když na to pomyslím.

Desetitisíce stoupenců Falun Gongu je nezvěstných. Jejich rodiny po nich pátrají, ale nemají čeho se chytit.

* * *


Chci veřejnosti zdůraznit, co se právě děje: mnohá vyšetřování, včetně nahrávek rozhovorů s lékaři v transplantačních centrech, ukazuje, jak jsou právě v této chvíli ve velkých nemocnicích v Číně prováděny operace, kdy jsou orgány odebírány živým následovníkům Falun Gongu. Průzkumy také potvrzují, že nemocnice tyto zákroky provádí tak rychle, jak to jen jde.

Krátce poté, co se objevily první zprávy o těchto zločinech, ČKS vydala nové nařízení ohledně transplantací. Přestože nařízení na pohled staví odebírání orgánů, tak jak k němu docházelo do teď, mimo zákon, přejde v platnost až 1. července. Mezitím řada nemocnic urguje pacienty, aby podstoupili operaci co nejdříve se slovy, že zdroje orgánů nebudou tak rozsáhlé po 1. květnu. Nahrávky těchto výroků jsou k dispozici on-line.

Je zjevné, že se Čínská komunistická strana pokouší věci zatajit a zároveň pospíchají s operacemi. Každý den je obětováno mnoho praktikujících Falun Gongu, aby poskytli potřebné orgány – to je to, co víme.

* * *

Neměla jsem čas ani na své děti. Zůstaly v New Yorku. Navštívila jsem různé vládní úřady a média. Doufám v okamžité zastavení zločinů odebírání orgánů od živých následovníků Falun Gongu a jejich záchranu. Když jsem mluvila s médii, někde mi řekli, že tomu věří, ale protože se nemohli vyrovnat s nátlakem, nebo nechtěli ovlivnit vzájemné vztahy jejich zemí a Číny, nemohli to publikovat.

19. dubna, den před setkáním presidenta Bushe a Chu Ťin-tchaa, jsem šla na slyšení kongresu ohledně lidských práv v Číně. Avšak dvěma svědkům, kteří riskovali své životy, aby odhalili hrůzy odebírání orgánů živým lidem, nebylo dovoleno vysvětlit to, co vědí. V té době byli ochotni svědčit jen v soukromí před kongresmanem. Poté, co viděli, že na celém slyšení nebylo jediné svědectví o věcech, o kterých věděli že se dějí, učinili odvážné rozhodnutí a při tiskové konferenci 21. dubna vyšli poprvé na veřejnost.

Po tom slyšení jsem si uvědomila, že musím udělat všechno, co mohu, abych poukázala na odebírání orgánů živým stoupencům Falun Gongu. 20. dubna jsem šla do Bílého domu pořídit reportáž. Když jsem ale viděla, jak si prezident Bush potřásá rukou s Chu Ťin-tchaem, nemohla jsem si pomoci a začala křičet.

Křičela jsem za ty, kteří byli, nebo ještě budou rozřezáni zaživa kvůli svým orgánům. Křičela jsem za ty, kteří byli mučeni a trpěli brutálním pronásledováním.

Nechci aby byl prezident Spojených států a mezinárodní média znovu podvedeni ČKS. Doufám, že Chu Ťin-tchao nebude následovat Ťiang Ce-mina v pronásledování a genocidě Falun Gongu.

* * *

Snažila jsem se povědět fakta o pronásledování našim čtenářům a veřejnosti. Zúčastnila jsem se a reportovala mnoho mezinárodních událostí. Věřím, že odebírání orgánů zaživa je nejhorším zločinem proti lidskosti a nejhorší a největší genocidou, která se právě děje – přímo před našima očima.

Je to zločin, proti kterému by se mělo spojit celé lidstvo a ukončit ho. Informace o této věci byly opakovaně zatajovány. Neměla jsem jinou možnost, než použít tento způsob na jejich odhalení.

Mé jednání bylo v americkém duchu. Jednala jsem i za důstojnost Ameriky a lidstva.

Poté jsem byla na den zatčena. Po propuštění na mě před budovou soudu čekala řada médií. Ptali se: „Proč?“

Od chvíle svého propuštění jsem poskytovala rozhovory tisku. Těsně před jedním rozhovorem s jednou z hlavních mediálních společností, když jsme byli ve výtahu, mě producent programu jasně řekl: nezmiňujte se o orgánech. Informace o odebírání orgánů živým lidem od Falun Gongu byly zatajovány po celých těchto šest týdnů.

Tisk podal zprávy o tom, co jsem udělala před Bílým domem, ale ve skutečnosti nenapsali mnoho o tom, proč jsem to udělala. Ale ten důvod je právě klíčem k celé věci.

Amerika je Amerika díky respektování lidských práv. Myslím, že ty hrůzy, které se teď dějí v Číně, se týkají a vyzývají svědomí každého z nás. Je to výzva pro lidstvo. V takových zločinech nemůže být dovoleno pokračovat.