Image
Nemocnice letectva Čcheng-tu v čínské provincii S‘-čchuan se stala rušným transplantačním centrem. (obr. z webových stránek nemocnice)

28. dubna reportér rádia Hlas naděje (Sound of Hope) kontaktoval chirurga, který provádí transplantace ledvin v Pekingu. Chirurg řekl, že z důvodu většího počtu dárců orgánů v S‘-čchuanu byl dočasně přeřazen k oblastní vojenské nemocnici v S‘-čchuanu na výpomoc. Lékaři v nemocnici letectva připustili, že jejich dárci jsou mladí a zdraví stoupenci Falun Gongu.

[Telefonní rozhovor v pořadu Sound o Hope ke stažení (v čínštině)]

Nemocnice Jü-čchüan při universitě Tsing-chua, také známá jako 2. fakultní nemocnice university Tsing-chua, je notifikovaným transplantačním centrem. Ředitel transplantačního oddělení Li Chung-chuej řekl, že každý rok centrum provede přes 100 transplantací, ale v současnosti v Pekingu dárců ubylo, takže před dvěma měsíci byl na výpomoc přeřazen k vojenské nemocnici v Čchneg-tu (provincie S‘-čchuan), kde jsou přetíženi; tato oblast má dárců nadbytek.

Li Chung-chuej: „Byli jsme ve vojenské oblasti!“

Reportér: „Šel jste tam proto, že tam mají více dárců ledvin?“

Li Chung-chuej: „Ano“

Li řekl, že před několika lety tyto orgány většinou pocházely od stoupenců Falun Gongu; když se reportér zeptal, zdali mohou poskytnout orgány od dárce z Falun Gongu, odpověděl „ano“.

Li Chung-chuej: „Minulých pár let to bylo tak, že dárci orgánů byli praktikující Falun Gongu.“
 
Reportér: „Myslíte tím, že před několika lety bylo dost snadné získat takového dárce?“

Li Chung-chuej: „Je to tak.“

Reportér: „Můžete poskytnout mladé a zdravé dárce, jako jsou lidé, kteří cvičí Falun Gong?“

Li Chung-chuej: „Můžeme to zvážit.  Řeknu vám, až přijde čas.“

Li Chung-chuej řekl, že 30. dubna přijde dodávka ledvin.

Li Chung-chuej: „Informuji vás dnes, že pozítří budou dostupné ledviny. Můžete to zvládnout pozítří? Protože pozítří budeme mít novou dodávku ledvin. Jen jedna nebo dvě ledviny z každé dodávky jsou poskytnuty cizincům, protože na zbytek je poptávka zde. Tady v zemi čeká sto, dvě stě pacientů na orgán.“

Ředitel oddělení nemocnice letectva Su Ja-chung má 22 let praxe v oblasti transplantační chirurgie a řekl, že nemocnice začala s transplantacemi ledvin v půli osmdesátých let. Do dnes osobně provedl 500 operací a v posledních dvou až třech letech prováděl průměrně 100 operací za rok.

Su Ja-chung: „Celkem jsem provedl okolo pěti set operací, ale v posledních dvou, třech letech průměrně 100 operací za rok.“

Su Ja-chung řekl, že dodávka ledvin přijde v půli května a budou to dobrovolní dárci – mladí a zdraví praktikující Falun Gongu.

Reportér: „Je to správně? Bude v květnu hodně dárců?“

Su Ja-chung: „Přesně tak. Provádíme operace každý měsíc. Okolo 20. května, před koncem května, budou stále jiné zdroje, ale, co se toho týče, myslím, že bychom o tom měli mluvit až se uvidíme. Máme mladé dárce.“

Reportér: „Je pravda, že máte mladé dárce?“

Su Ja-chung: „Jistě, naši dárci jsou mladí, máme dobrovolníky.“

Reportér: „Zdůrazňoval mi (reportér předstíral, že zastupuje pacienta), že dárce musí být mladý a zdravý; nejlepší by byl člověk, který cvičí Falun Gong, máte takovou možnost?“

Su Ja-chung: „Ano, máme.“

Reportér: „Jste si jistý?“

Su Ja-chung: „(Vojenské) nemocnice, jako ta naše, mají takovou možnost; kontaktujte nás prosím po 15. květnu.“

Zdravotní sestra ze Západní čínské nemocnice, která je také ve městě Čcheng-tu řekla, že provedli šest operací za den.

Sestra: „Právě dnes jsme provedli šest transplantací ledviny.“

Podle důvěryhodných zdrojů zevnitř komunistického režimu, k odebírání orgánů stoupenců Falun Gongu , včetně odběrů zaživa a následného spalování těl, docházelo vždy v čínských pracovních táborech a lokálních policejních nemocnicích, včetně polovojenských nemocnic a vojenských nemocnic. Ty se spolčují s pracovními tábory a ilegálními obchodníky s orgány a na obchodu s orgány spolupracují.

Z transplantačních patentů se dozvíme, že mezi lety 2002 a 2004 devět špičkových čínských universit vydalo 13 takových patentů. S‘.čchuanská universita je na prvním místě se dvěma patenty v roce 2004 a jedním v roce 2003. Ve městě Čcheng-tu je sedm transplantačních center, devět jich je v Čchung-čchingu a pět v ostatních oblastech provincie S‘-čchuan.
[Přepsáno z nahrávky rádia Hlas naděje (Sound of Hope)]