Image

Modlitba čínských křesťanů (www.thechinesechristians.com)

29. července čínský komunistický režim násilně zlikvidoval několik rodinných církví v oblasti Siao-šan kraje Chang-čou. Po několik uplynulých dní drželo mnoho křesťanů v Číně a zahraničí hladovku a modlilo se za ty, kteří v Siao-šanu protestují proti potlačování víry a přesvědčení, které provádí čínský komunistický režim.

Částečně také kvůli těmto incidentům 51 lidí vystoupilo z Čínské komunistické strany prostřednictvím webové stránky The Epoch Times Tuidang (Vystupte z ČKS). Křesťanka, kterou její kolegové pověřili, aby uveřejnila jejich vystoupení na internetu, se otevřeně vyznala ze svého odporu k Čínské komunistické straně a jejímu útlaku věřících uvnitř Číny.

V posledních letech ztratil čínský režim důvěru čínských občanů kvůli své politice potlačování a kontroly. Tato věřící dodává, že stále více lidí, kteří byli od mládí indoktrinováni komunistickou ideologií, přestává straně věřit. Čím dál více se jich také obrací na křesťanskou víru. Rodinné církve vznikají v rozličných oblastech Číny a objevují se na veřejnosti.

Podle této věřící jsou křesťané pronásledováni výborem oficiální čínské církve a v poslední době také ozbrojenými jednotkami a celostátním policejním aparátem. Mnoho lidí bývá při těchto zátazích zatčeno. „Používají proti těm laskavým křesťanům státní násilí, zatýkají a zavírají mnoho lidí.(…) Čínská komunistická strana je vlastně ‚zákonem chráněný‘ bandita a zločinec.“

„Mnoho čínských občanů vstoupilo do komunistické strany spíše z ‚pudu sebezáchovy‘ a aby se vyhnuli pronásledování ČKS. Vstoupili do strany navzdory svému skutečnému přesvědčení,“ říká.

Její křesťanští přátelé věří, že "Komunistickou stranu Číny odstraní Nebesa" a dodávají: „Jen když tady nebude žádná ČKS, pak budou křesťané svobodní.“