Image

(foto: Natálie Pokorná/Velká Epocha)

V Praze na Žižkově začal jubilejní 10. ročník mezinárodního hudebního festivalu s názvem „Nekonvenční Žižkovský podzim 2006“. Tento netradiční festival začal 14. září slavnostním zahájením a potrvá do 16. listopadu. K poslechu je připraveno celkem 20 koncertů na dvaceti místech Žižkova a Vinohrad.

„Název festivalu „Nekonvenční Žižkovský festival“ je míněn v tom nejlepším slova smyslu. Není to ve smyslu vymknuté, přitažené za vlasy nebo šokující, ale nápadité a kulturní,“ jak to popsala cembalistka prof. Zuzana Růžičková.

Jubilejní 10. ročník není jen jubileum festivalu, mnohé koncerty jsou pořádány k příležitosti výročí významných osobností. Například hudebně literární párty k jubileu Jaroslava Ježka, pocta Franzi  Kafkovi „sto let židovské kultury“, nebo výročí narození Karla Havlíčka. Dramaturg a hlavní organizátor festivalu violoncellista doc. Mgr. Jiří Hošek připravil pro posluchače opravdu rozmanitý program. Návštěvníci koncertů si jistě přijdou na své, poslechnout si totiž můžou kytaru, klavír, violoncello, varhany, harfu, symfonický orchestr nebo jazz. Festival je velmi oblíbený, ještě před zahájením bylo téměř vyprodáno.

Konání festivalu je umožněno v uvedeném rozsahu a kvalitě díky podpoře a spolupráci s Hudební nadací OSA, Nadací Bohuslava Martinů, Nadací Leoše Janáčka, Nadace Život umělce a další. Záštitu nad Mezinárodním festivalem převzalo Ministerstvo kultury ČR.