Zuzana Lapčíková a Josef Fečo - na první pohled dvě odlišné kultury a rozdílná hudební pojetí- svět moravské lidové písně a zemitého romského folklóru. Toto však neplatí o desce Zuzany Lapčíkové a Josefa Feča - Černobílá, kterou na sklonku minulého roku 2006 vydalo Indies Records.

Zuzana Lapčíková si na tuto desku vybrala vynikající hudební a pěvecké seskupení, od moravských hudebníků, po romské zpěváky a jazzové interprety. Už tato samotná kombinace zajišťuje neobvyklý hudební koktejl. Název Černobílá byl vybrán velmi výstižně, protože míchá, doplňuje a spojuje emotivitu a něhu moravské lidové písně s divokou „černou“ romskou rytmikou a s tradiční jazzovou zadumaností. Tento koktejl může zanechat v citlivé duši posluchače pocit hořkosti moravského baladického ladění, přes emočnost romských smyčců a zpěv, který tu a tam doplní saxofon, klavír, hoboj a nebo anglický roh, prostě přesně ta příměs, která je právě potřeba.
 
Zpěv je doménou Zuzany Lapčíkové a Eriky Fečové. Obě dámy zajistily vysoce kvalitní a citlivý nádech od pomalých, rozvláčných a teskných melodií po prudkou výbušnost, kde hlas jde až na doraz.Do osmi skladeb, které se ještě dělí do 35 písní vdechly zpěvačky to nejlepší, co umějí. Díky jejich niternému projevu tato deska není pouhým spojením dvou sekcí- moravské a romské- černé a bílé, ale nabízí  intenzivní požitek, který leckdy postrádají mnohá dnešní alba world music, které jsou v porovnání pouhým zmodernizovaným folklórem po kterém posluchač bez přemýšlení sáhne. Lapčíkovsko-Fečovské zpívání nabízí zamyšlení, protože odkrývá srdce, které bije pro tuto hudbu a tradici, která pomalu mizí...

Zvláštní je souhra dvou odlišně znějících cimbálů Feča a Lapčíkové, které se spolu výtečně doplňují a přidávají nahrávce na originalitě. Tradice hry na cimbál je sice v pojetí těchto dvou kultur odlišná, nikoliv však rušivá a jde až hluboko ke kořenům. Důležitou složkou alba jsou instrumentální skladby, které se střídají se zpěvnými pasážemi moravsko-romského „výběru“.

Tady  si muzikanti opravdu vyhráli. Citlivé party beze zpěvu jsou skutečným koncertem. Hudebníci jakoby se předháněli, střídají různé nástroje- J. Fečo od cimbálu přes violu, kontrabas a někdy se netypicky blýskne kytarou. Francouzský host- Emanuel Ray střídá hoboj, anglický roh a klavír. Saxofonem se do  pestré směsi zařadí Jan Fečo a na housle zazáří Petr Růžička s Irenou Mrázkovou. Kontrabas v podání Martina Feča dodá potřebnou energii a  hloubku a na violu se zase rozněžní Erik Holub. Prostě směsice hudebníků, kteří míchají ten nejlepší hudební „molotovův mix“ překročila hranice svých žánrů a posunula je zase o něco dál….

Album „Černobílá“, Zuzana Lapčíková, Josef Fečo, čas: 74 minut, Vydalo Indies Record 2006