Císař dynastie Tang zdraví svůj lid v úvodním čísle Čínského novoročního gala. Ve středu mělo představení premiéru v Radio City Music Hall v New Yorku. Toto číslo vypráví pověst o buddhovi, který přinesl lidstvu dobro tím, že se převtělil jako císař. Čínské znaky v pozadí znamenají
STVOŘENÍ: Císař dynastie Tang zdraví svůj lid v úvodním čísle Čínského novoročního gala. Ve středu mělo představení premiéru v Radio City Music Hall v New Yorku. Toto číslo vypráví pověst o buddhovi, který přinesl lidstvu dobro tím, že se převtělil jako císař. Čínské znaky v pozadí znamenají "Velkolepá dynastie Tang". (Velká Epocha)

Počasí venku bylo děsivé, ale představení bylo úžasné, alespoň podle těch, kdo se ve středu přišli podívat na Čínské novoroční gala NTDTV. Publikum očekávalo velkolepou podívanou.

"Senzační... obzvlášť ta scéna. Bylo to tak realistické, jako živé. Jsem na tomhle představení už podruhé. Líbil se mi zpěv a tanec," podělil se o svůj zážitek Maurice Ford.

Caitriona de Burca z Irska Velké Epoše sdělila: "Bylo to úžasné!"

"Určitě na to ještě s někým půjdu, klidně za pár dní! Vřele doporučuju!" doplnil Daniel z Anglie.

"Opravdu překrásné. Bylo to pro mě překvapení, protože jsem nevěděl, co mě čeká," řekl Marian C. z Yonkers.

"Snadno můžete rozpoznat rozdíl mezi východem a západem," řekl John K. z Younkers v New Yorku, který byl představením příjemně překvapen. "Bylo to okouzlující!"

Paul Catafago ocenil produkci Gala NTDTV v New Yorku. (Jan Jekielek/Velká Epocha)
Paul Catafago ocenil produkci Gala NTDTV v New Yorku. (Jan Jekielek/Velká Epocha)

"Naprosto skvělé! Všechno od původní hudby přes tanec až k hostům a grafice. Radio City Music Hall je pro gala to nejlepší místo. Bylo pěkné vidět, že tanečníci dostali šanci," myslí si Simon A. z Cable World Magazine z Brooklynu.

"To bylo nejlepší představení na světě," říká Ove Hallberg ze Švédska, který přiletěl z dalekého severu až do New Yorku jen kvůli této show.

"Jsme z Wilmingtonu v Severní Karolíně. Bylo to nádherné. Koupili jsme si DVD a líbilo se nám, tak jsme přišli," řekla Kelly Ni.

Maurice Ford:
Maurice Ford: "Senzační... obzvlášť ta scéna. Bylo to tak realistické, jako živé." (Jan Jekielek/Velká Epocha)

Paul Catafago, výkonný ředitel Movement One: Creative Coalition, ocenil vysokou hodnotu produkce. Cítil, že umění bylo nástrojem komunikace. "Orchestr plul s choreografií. Hudba se k choreografii perfektně hodila."

Představení na svátek sv. Valentýna v Radio City Music Hall předcházela recepce pro hosty a V. I. P.

Někteří se ptali, co do toho člověk musí dát, aby vzniklo představení se stovkami účinkujících, jež přivádí autentickou čínskou kulturu k životu a které se čínský režim pokouší zastavit za každou cenu. Stojí to ohromný kus úsilí a srdce. Po včerejšku se zdá, že publikum souhlasí.

Ani ne dvě hodiny po představení došel do redakce Velké Epochy e-mail od dr. Larryho T. Gella, generálního ředitele Mezinárodní agentury pro ekonomický rozvoj: "Vaše představení je zkrátka každý rok lepší a lepší... výjimečně tvůrčí."

Představení k oslavám čínského Nového roku proběhnou koncem února také ve dvou evropských městech, Paříži a Berlíně.

Velká Epocha je hrdá, že se spolu s New Tang Dynasty TV a Sound of Hope Radio mohla stát sponzorem Čínského novoročního gala NTDTV.

Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org