Image
Praktikující Falun Gongu u přistěhovaleckého úřadu v Soulu, Koreji poskytují informace o odebírání orgánů zaživa v Číně. Právě zde Korejec z čínské provincie Ťi-jin odhalil případ odebrání orgánu živému praktikujícímu Falun Gongu. (Velká Epocha/Wen-long)

KOREA - Ráno 2. května 2007 Korejec, žijící v čínské provincii Ťi-lin, sdělil reportérovi, že na konci roku 2006 jeho švagr trpěl vážnou chorobou jater a následně mu byla transplantována játra od praktikujícího v Číně pronásledované duchovní praxe Falun Gong. O sedm dní později švagr zemřel.

Před přistěhovaleckým úřadem v korejském Soulu přistoupil Korejec kolem padesátky k praktikujícím Falun Gongu, kteří zde vystavovali materiály odhalující obchody čínského komunistického režimu s nelegálně odebranými orgány živých lidí. Muž řekl: "Já vím, že je to pravda. Dřív jsem nevěřil, že je to skutečnost, ale teď tomu naprosto věřím, protože se to stalo v mojí rodině."

Muž odmítl prozradit své jméno, ale řekl, že na konci roku 2006 jel do Číny na pohřeb své tchyně. Jeho švagr trpěl vážnou chorobou jater a potřeboval transplantaci. Šli do nemocnice v Pekingu a zaplatili přes 65 000 dolarů (cca 1 350 000 korun).

Krátce poté dostali játra od praktikujícího Falun Gongu. Lékař švagrovi játra voperoval. Praktikující krátce na to zemřel a švagr zemřel o sedm dní později. Nemocnice muži řekla o zdroji orgánu, on však odmítl reportérovi poskytnout informace o nemocnici.

Věděli jsme o tom dřív než vy

Od chvíle, kdy bylo v březnu minulého roku odhaleno, že Čínská komunistická strana (ČKS) nelegálně odebírá orgány živým praktikujícím Falun Gongu, byla tato otázka vystavena velké mezinárodní pozornosti. Předtím o odebírání orgánů živým lidem věděl málokdo, protože se to dělo tajně za zdmi koncentračních táborů a táborů nucených prací. To však neznamená, že o tom nevěděl nikdo.

Týden poté, co bylo odhaleno odebírání orgánů v nemocnici v Su-ťia-tchun ve městě Šen-jang, reportér potkal tři Číňany před přistěhovaleckým úřadem v Soulu. Poté, co si přečetli materiály o tom, jak ČKS odebírá orgány lidem, pošeptali reportérovi: "My jsem o tom věděli dřív než vy!" a rychle odešli. Taxikář v Šen-jangu také prohlásil, že všichni místní o odebírání orgánů živým lidem věděli a že to nebylo nic nového.

Nezávislá zpráva potvrzuje násilné odebírání orgánů

Bývalý kanadský státní tajemník (pro Asii a tichomoří) p. David Kilgour a lidskoprávní advokát David Matas vydali 6. července 2006 svou první zprávu, která potvrdila, že k odebírání orgánů živým lidem v Číně opravdu nepochybně dochází. 31. ledna 2007 vydali svou druhou zprávu, která doplnila tu předchozí a téměř zdvojnásobila množství dokumentace důkazů.

Jejich doplněná zpráva zmínila zapojení čínských vojenských nemocnic a poskytla důkazy, které ukazují na zapojení Hlavní nemocnice ozbrojených policejních složek. Vojenské nemocnice vydělávají na prodeji orgánů a některé pacienty, kteří šli na transplantaci do civilní nemocnice, operovali vojenští lékaři.

Nátlak prolomil utajení

ČKS zůstává zticha a vyhýbá se věcné reakci na obvinění z odebírání orgánů živým praktikujícím Falun Gongu. Režim navíc popíral, že by k odebírání orgánů živým lidem docházelo až do roku 2006, kdy Čína oficiálně přiznala odebírání orgánů živým odsouzencům k smrti.

ČKS nadále odmítá vstup do země nezávislým vyšetřovacím týmům.