Image
www.tajemnaindonesie.cz

Ke slavnostnímu 60. výročí legendy Hanzelka - Zikmund uspořádalo město Zlín unikátní výstavu „Tajemná Indonésie - Svět, o kterém jste si mysleli, že už neexistuje“. Tuto výstavu autorského kolektivu Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund a Rudolf Švaříček, můžete navštívit ve Zlíně, v areálu Svit, až do 10. června 2007, a to od 10 do 18 hodin a ve čtvrtek až do 20 hodin.

Návštěvníci mohou obdivovat mumii, zbraně lovců lebek, rituální totemy, obrovské iniciační masky, bojové oštěpy či kamenné sekery. Nechybí ani tropická řeka s visutým mostem, džungle s orchidejemi, terária, jezírko, vodopád či živá zvířata. Raritou zlínské výstavy je pracovna - obývací pokoj pana Zikmunda, dobové studio s fotokomorou, kuriózní exponáty, cestovatelská výbava či archivní fotografie.

Ve „městě bot“ Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund žili a nadělovali světu knihy, ve zlínských ateliérech se o nich rodily úspěšné filmy, vysílání, reportáže. Ve Zlíně Miroslav Zikmund aktivně píše a tvoří dodnes.

Výstava „Tajemná Indonésie“ ve Zlíně vrcholí 8. června  akcí „Indonéský večer“ na divadelní Malé scéně. Nabízí indonéské tance, ukázky bojového umění či indonéské pohoštění.

Další informace najdete na: www.tajemnaindonesie.cz

Image
www.tajemnaindonesie.cz
Image
www.tajemnaindonesie.cz
Image
www.tajemnaindonesie.cz
Image
www.tajemnaindonesie.cz