Zlín: V Městském divadle proběhlo v sobotu 9. června velké finále soutěže mladých zpěváků - CZECHTALENT ZLÍN 2007. Vítězem 12. ročníku se stal dvacetiletý Tomáš Klus z Třince, který také získal cenu diváků.

Festivalová porota, v níž zasedly osobnosti populární hudby jako např. Ilona Csáková, Michal David, Ondřej Soukup či Vašo Patejdl se rozhodovala mezi 223 přihlášenými talenty ve věku do 23 let. Druhé místo si v soutěži vyzpívala 15letá Tereza Vágnerová z Prahy a třetí 16letá Michaela Šrámková z  Mladé Boleslavi.

Finále festivalu předcházel týden promítání hudebních filmů na prostranství pod Velkým kinem ve Zlíně. Diváci mohli shlédnout filmy jako Block party (USA, 2006), Hudbu složil, slova napsal (USA, 2007), Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí (USA, 2006), Ro(c)k podvraťáků (ČR, 2006) a The Commitments (Irsko/VB/USA, 1991).

Hudební soutěž CZECHTALENT ZLÍN, dříve známá pod názvem „Zlíntalent“, získává na oblibě. Z jeho náruče vychází takové hvězdy, jako například známí finalisté soutěže Česko hledá Superstar Petr Bende nebo Šárka Vaňková, která bojovala o vítězství s Anetou Langerovou v první řadě soutěže. V letech 1997 a 1998 se festivalu „Zlíntalent“  zúčastnili také bratři Koberští, známí ze skupiny V.I.P.

Další informace na: http://www.zlintalent.cz/