V sobotu 16. června 2007 v pravé poledne odstartuje 7. ročník AVON POCHODu proti rakovině prsu z náměstí Republiky v Praze. Projde slavnostně vyzdobenou Prašnou bránou ke Staroměstskému náměstí, ulicí na Příkopech, Masarykovým nábřežím, přes Rašínovo a Podolské nábřeží až do areálu O2 žlutých lázní v Praze 4 – Podolí.

Pochody Avon Walking se pravidelně konají po celém světě. Cílem těchto pochodů je dát najevo podporu aktivitám boje proti rakovině prsu, stejně jako ženám, které svůj boj zvládly.

Motto letošního AVON POCHODU zní „Společně proti rakovině prsu“. Volně tak navazuje na aktuální mediální kampaň „Chraňte svou ženu, vezměte ji na vyšetření prsu včas“. Tentokrát je celá akce zaměřena nejen na ženy, ale také na muže. Smyslem akce je upozornit na problematiku nemoci, o jejíž závažnosti rozhoduje především prevence a včasná návštěva lékaře. Statistika je neúprosná, tato zákeřná choroba postihuje v České republice ročně 5 000 žen a 1 800 z nich zemře.

Vstupenkou na AVON POCHOD je tričko nebo kšiltovka s logem stužky za 300 korun, které můžete zakoupit v den AVON POCHODu na startu. Současně s tím získáte registrační číslo, které v cíli pochodu odevzdáte a budete zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Hlavní cenou je tentokrát zájezd v hodnotě 30 000 Kč.

Akci zahájí Lucie Výborná spolu s Janem Kovaříkem na náměstí Republiky už v 10 hodin dopoledne. Čeká na Vás bohatý kulturní program, vystoupí Dara Rolins, Petr Muk, Hanka Kynychová a ABBA World Revival band. Organizátoři akce slibují zábavu i během pochodu. Cestu po nábřeží zpříjemní zábavné vystoupení 1. klubu českých krasoplavců, po Vltavě bude účastníky pochodu doprovázet první česká posádka dračí lodi složená z žen, které mají osobní zkušenost s rakovinou prsu. Na závěr vystoupí Monika Absolonová, skupina Support Lesbiens, Yvonne Sanchez a Band, Tereza Černochová a Takin´Off.

Výtěžek z prodeje triček, kšiltovek a dalších symbolů proti rakovině bude rozdělen mezi organizace, které se věnují aktivitám boje proti rakovině prsu, jako jsou Asociace mamodiagnostiků, Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu a Mamma Help. Z vybraných peněz je financována i bezplatná telefonní Avon Linka proti rakovině prsu. Na závěr letošního pochodu bude předán šek na boj proti rakovině prsu v mimořádné hodnotě 10 milionů korun.

V loňském roce se AVON POCHODu zúčastnilo na šest tisíc lidí a v cíli bylo předáno celkem 5 500 000 Kč z konta Avon proti rakovině prsu.