V předvečer státního svátku Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje se na Velehradě ve spolupráci se Zlínským krajem a Obecním úřadem Velehrad uskuteční již VIII. ročník „Dnů lidí dobré vůle“.

Cílem tohoto setkání je postavit most mezi všemi lidmi dobré vůle bez rozdílu národnosti, politického přesvědčení nebo náboženského vyznání.

Záštitu nad letošním ročníkem převzali olomoucký arcibiskup Jan Graubner, manželka prezidenta republiky Livie Klausová, eurokomisař pro kulturu a sport Ján Figel a hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš.

Pro návštěvníky je připravena například unikátní výstava děl uvězněných z celého světa za účasti vězeňských kaplanů, prezentace křesťanských hnutí a komunit, vernisáž fotografií Příroda Bílých Karpat či prezentace ekologických aktivit, jejímž letošním hlavním tématem budou BIO produkty. Pro rodiny s dětmi bude připraveno tradiční pásmo her a soutěží „Velehrad dětem“ ve spolupráci s Centrem pro rodinný život Olomouc, jehož letošním tématem je středověk. Nebude chybět ani druhý ročník soutěže „Velehradský pas“, na jejímž konci získá jedna z vylosovaných rodin zájezd k moři. Na nádvoří před bazilikou bude pokračovat projekt ručního přepisování Bible ve spolupráci s Českým katolickým biblickým dílem.

Oslavy státního svátku vyvrcholí charitativním „Koncertem lidí dobré vůle“, kterým rozhlasové posluchače a televizní diváky provede Lucie Výborná a P. Prokop Siostrzonek. Na tomto koncertě vystoupí Ewa Farna, Vašo Patejdl, No Name, Jiří Pavlica a Hradišťan, Czech Virtuosi Brno, dětský sbor Kantiléna, Zdeněk Plech, G*apeels a spousta dalších. Během koncertu budou veřejnosti blíže představeny tři charitativní projekty, a to Domov svatého Josefa z Žirče, Domov svaté rodiny z Prahy a občanské sdružení Zdravotní klaun.

„Dny lidí dobré vůle“ zakončí 5. července 2007 slavnostní mše, kterou koncelebrují olomoucký arcibiskup Jan Graubner a státní sekretář Vatikánu, kardinál Tarcisio Bertone. Slavnostní mše bude přenášena Českou televizí a Českým rozhlasem Praha.

Podrobnější informace najdete na: http://www.velehrad2007.cz/