FLORA OLOMOUC 2007
Zahrádkář Josef Bystrý se na výstavě dočkal křtu své nové odrůdy růžové gladioly - bude se jmenovat po manželce "Jarunka". (foto: flora-ol.cz)

Od 16. do 19. srpna 2007 můžete navštívit letní etapu největší české zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC. Výstava bude v těchto dnech otevřena od 9 do 18 hodin.

Návštěvníkovo oko se bude kochat záplavou trvalek, bylinek, okrasných dřevin či květin vrcholícího léta. Tuto krásu nemusíte jen obdivovat, ale můžete si ji také zakoupit a donést domů. Čeká na vás také velká přehlídka léčivých, aromatických a kořeninových rostlin, ochutnávka čajů či odborné rady pro pěstování léčivek i jejich užití.

FLORA OLOMOUC 2007
Výzdoba pavilonu Flora Olomouc 2007. (foto: flora-ol.cz)

Flora Olomouc bude rozdělena do několika expozic

Hlavní expozice výstavy se bude nacházet v prostorách hlavního pavilonu. Organizace Českého zahrádkářského svazu ho zaplní svými gladiolami, růžemi, liliemi, jiřinkami, balkónovými a dalšími letními květinami ve spojení s dřevěnými skulpturami a vodními prvky. Expozice ponese název "Okno do zahrady květin". Ani letos nebude chybět soutěž v aranžování květin, jejímž letošním tématem je "Letní zahradní slavnost".

Hlavní expozici doplní přehlídka trvalek připravovaná ve spolupráci s Českým spolkem perenářů, prezentace květinových dekorací zahradního posezení a letních kytic od nejlepších českých floristů a expozice okrasných výpěstků Svazu školkařů s názvem "Procházka okrasnou školkou".

Součástí výstavy bude zábavný hudební program s pozvánkou na folkový Mohelnický dostavník, dále pak módní přehlídky, ukázky japonských bojových umění, hry a soutěže pro děti i dospělé, nabídka Letních zahradnických trhů s paletou zboží a služeb pro zahradníky, zahrádkáře a kutily, prohlídky zajímavostí sbírkových skleníků, botanické zahrady olomoucké univerzity ve Smetanových sadech, botanické zahrady výstaviště s rozáriem v Bezručových sadech a mnoho dalšího.

Zdroj: flora-ol.cz