Fryštácký Malý svět
Kapela Rozladěný černý ještěrk na Fryštáckém Malém světě 2005 (foto: www.malysvet.zde.cz)

Ve dnech 31. srpna až 1. září 2007 proběhne ve Fryštáku u Zlína v Čajovně - Múzickém klubu 8. ročník kulturního festivalu Fryštácký Malý svět. Tento festival pořádá občanské sdružení Z kola ven za finanční podpory města Fryšták a fondu kultury Zlínského kraje.

A co festival Fryštácký Malý svět ještě návštěvníkům nabízí? Jako tradičně nebude chybět výstava fotografií, bazar, "sekáč", malování na tělo a samozřejmě bohaté občerstvení včetně široké nabídky čajovny. V horkých letních dnech návštěvníci jistě ocení možnost se zchladit v nedaleké přehradě, která slouží jako přírodní koupaliště.

Jan Krčma z kapely Tři tuny, organizátor i účastník festivalu, pro Velkou Epochu uvedl: "Nebyli jsme spokojeni s festivaly, které nám společnost nabízela. A tak jsme se rozhodli založit si svůj vlastní. Poprvé byl uveden v roce 1999 pod názvem Múzický festival Lesní scéna a od roku 2000 užívá název Fryštácký Malý svět. I když jej každoročně navštíví jen asi 200 až 300 lidí, vystupovaly zde takové osobnosti jako Iva Bittová, Pepa Nos či pražská kapela Zuby nehty."

Festival Fryštácký Malý svět představuje směsici nejrůznějších žánrů a stylů. Vystupující kapely a divadla jsou z nejrůznějších koutů České republiky, ale i z jiných zemí. Snahou festivalu je podpora umělecké scény regionu. Veškerý případný zisk z této akce je použit na další kulturní projekty nebo práci s mládeží.

Kulturní projekt ve Fryštáku - Malý svět - se dělí na letní a zimní scénu. Zatímco letní scéna - Fryštácký malý svět - je převážně festivalem hudebním, zimní scéna - Malý svět divadel - je převážně festivalem divadelním.

Program v pátek:

Vystoupí jazz-rocková kapela Mladé Plíce ze Zlína, pop-jazzová kapela Café la Maňana z Valašského Meziříčí, fryštácká kapela Tři tuny, slovenská kapela Vrbovské vŕby a česko-polská písničkářka Beata Bocek z Rožnova pod Radhoštěm. Své umění předvede také divadlo Medomet se svou hrou "Sjedeme se v Bruselu aneb Europa eutanasis". Začátek je v 16 hodin.

Program v sobotu:

Zahrají brněnská kapela Síla, kyjovská kapela 4. cenová, zlínské kapely Krutý omyl a Senzace příštího léta a nakonec vystoupí Cabo Wabo z Hranic na Moravě. Do světa loutek návštěvníky vtáhne loutkové divadlo Hvizd z Holešova. Začátek je opět v 16 hodin.

Zdroj: www.malysvet.zde.cz, www.muzickyklub.zde.cz