Čtyři děti v jižní Čínské provincii Jün-nan zemřely 3. prosince poté, co snědly instantní nudle. Všechny čtyři projevovaly příznaky otravy a následně zemřely ve škole při vyučování.

Podle stranického šéfa kraje Lu-tien, Ma Ťi-lina, 3. prosince ráno čtyři žáci z Le-chungské základní školy vykazovali v průběhu školní výuky příznaky otravy. Jeden z nich zemřel ve třídě; další dva zemřeli po odeslání na místní zdravotní středisko; poslední zemřel na cestě do krajské nemocnice.

Vláda místního kraje prohlašuje, že odstartovala nouzový plán a nařídila vyšetřování neštěstí.
Z prvního šetření je jisté, že šlo o tři dívky a jednoho chlapce. Škola má přes pět set žáků a nikdy předtím se zde nic podobného nestalo.

Jakmile se zpráva dostala na veřejnost, vyvolala poměrně bouřlivé reakce, především na internetu, kde lidé v diskusích žádali po vládě, aby provedla důkladné vyšetřování a okamžitě byla zveřejněna značka instantních nudlí, které pravděpodobně celou tragédii způsobily.

Jeden z komentátorů na internetu uvedl: "Ve městech teď naše děti jedí odpad vyrobený v cizině a na venkově naše děti jedí odpad vyrobený v Číně." Další se ptal: "O bezpečnosti potravin se mluví denně, ale jádrem problému je, že nikdo za bezpečnost potravin není zodpovědný. Jaký je tohle nouzový plán? To vědí jen ti funkcionáři!"

Dosud není jasné, co přesně bylo příčinou otravy.