Image
Architekt Ladislav Stopka se svou ženou Kateřinou Stopkovou (Jing Wen/The Epoch Times)
Architekt Ladislav Stopka se svou ženou Kateřinou Stopkovou (Jing Wen/The Epoch Times)

Praha, Česká republika - „Bylo to úplně poprvé, co jsem viděla takové představení,” říká Kateřina Stopková o večerní produkci Chinese Spectacular v pražském Kongresovém centru.

Kateřina, která pracuje jako designérka, přišla na představení se svým manželem - architektem. Za vrchol představení oba považují vystoupení bubeníků, i ostatní rysy vystoupení ale Kateřina hodnotí jako „velmi krásné”.

„Celý program je na vysoké úrovni,” říká její manžel, Ladislav Stopka. O představení hovoří, jako by se ocitnul v „jiném světě“. „Byl to velmi zajímavý zážitek.”

„Představení bylo výjimečné jako celek. Při jeho sledování jsem si připomněl časy, kdy jsem s chutí četl čínské pohádky a prohlížel si čínské obrázky. Během představení jsem si připadal, jako bych byl v jiné úrovni existence. Po něm jsem se cítil velice klidný a plný pohody. Úžasné.”

„Čínská minulost je se svými ozvěnami pradávné historie velmi zajímavým příběhem – je překrásná.”

Mezi návštěvníky večerního představení byla i Libuše Benáčková. „Ráda bych řekla, je to velmi, velmi půvabné – ty výkony, ti interpreti, tanečníci a tanečnice; opravdová krása.“

Paní Libuše, ředitelka Bena Tour Travel Agency, si užila především tanec a zpěváky. „Byl to pro mě velmi, velmi příjemný večer. Jsem velmi šťastná, že jsem měla příležitost tady být.”

The Epoch Times je mediálním sponzorem Shen Yun Chinese Spectacular.

Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org