Shen Yun, Chinese Spectacular, tradicni cinska kultura, klasicky cinsky tanec, Divine Performing Arts, predstaveni Shen Yun v Praze
Šárka a Jaromír Štembergovi na vystoupení Chinese Spectacular v Praze (Jing Wen/The Epoch Times)

Praha, Česká republika - Hřmící bubny a půvabné nebeské krásky ohlásily příchod souboru Divine Performing Arts do České republiky.

Představení Chinese Spectacular z produkce newyorského souboru Divine Performing Arts mísí krásná umění východu a západu a vynáší tradice starobylé Asie na světlo současnosti.

Je to skutečně fantastické, zcela mimořádné a velmi profesionální. Absolutně prvotřídní, uvedla učitelka angličtiny Šárka Štembergová. Jako obzvlášť pozoruhodné shledala použití jemného hedvábí ke znázornění vlnící se vody během výstupu Mořské nymfy.

Šárka Štembergová okomentovala také Rozkvetlý lotos“, vystoupení, popisující pronásledování třech mladých dívek kvůli jejich víře v duchovní praxi Falun Gong. Výstup zasazený do moderní Číny popisuje probíhající represi pokojné meditační praxe čínským komunistickým režimem. Šárka vystoupení zhodnotila jako velmi emotivní.

Paní Šárka uvedla, že je ráda, že mohla představení vidět: Myslím, že je to velmi dobré a skutečně mě těšilo, že jsem ho mohla naživo prožít, ne jen o něm číst v novinách.

Soubor Divine Performing Arts uvedl následujícího dne v Praze ještě další dvě představení. Poté odcestoval na páteční vystoupení do Berlína. Ve 14 zemích Evropy uspořádá celkem 35 představení.

The Epoch Times je mediálním sponzorem Shen Yun Chinese Spectacular.

Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org