Shen Yun, Chinese Spectacular, tradicni cinska kultura, klasicky cinsky tanec, Divine Performing Arts, predstaveni Shen Yun v Praze
Míťa Denčev s doprovodem na pondělní premiéře Chinese Spectacular v Praze (Lixin Yang/The Epoch Times)

Soubor Divine Performing Arts uvádí před nadšeným publikem českou premiéru představení Shen Yun, pražské Kongresové centrum, 10. 3. 2008

Míťa Denčev, folkový a jazzový skladatel, podle svých slov během představení s radostí naslouchal prolínání západních a východních nástrojů: Představení bylo velmi dobré. Líbila se mi kombinace západní orchestrální hudby společně s klasickou čínskou hudbou. Bylo to opravdu pěkné.

Líbilo se mi orchestrální aranžmá všech nástrojů od západních po východní - nebyla to všechno klasická čínská hudba. Pan Denčev dodal, že čínská hudba souzněla s jeho osobností, především zvuk erhu, dvoustrunných čínských houslí, známých širokým rozsahem a měkkým, nezapomenutelně zabarveným zvukem.

Cítím s čínskou hudbou silné spojení. Erhu je můj oblíbený nástroj, miluji zvuk, který se z něj line. Stejně tak mám rád čínskou kulturu. Líbí se mi, jak autoři hudby použili pětitónovou stupnici a jak s její pomocí vystavěli orchestraci západních a východních nástrojů. Výsledek byl velmi působivý.

Během mezinárodního turné zhlédne představení Shen Yun Chinese Spectacular na 650 000 divákům v 65 městech po celém světě.

The Epoch Times je mediálním sponzorem Shen Yun Chinese Spectacular.

Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org

Article In English