Marek Benda, poslanec českého parlamentu (Jan Jekielek/The Epoch Times)
Marek Benda, poslanec českého parlamentu (Jan Jekielek/The Epoch Times)

Praha, Česká republika – Český poslanec Marek Benda se dostavil na premiérové pondělní představení Shen Yun Chinese Spectacular v Praze.

„Bylo to fascinující. Cítil jsem, že představení je částečně přizpůsobené kultuře Západu, což nám umožnilo mu porozumět. Mám s sebou dvě děti - jednomu je šest a druhému osm. Obě dvě si to skvěle užily,“ řekl.

„Je to nádherný obraz velikosti Číny. Představení ukazuje, jak prastará a hluboká je to kultura. A my, lidé ze Západu, ji tak máme možnost ocenit.“

Soudí, že představení ukazuje úctu a pokoru ke všemu božskému, tedy hodnoty, které dnešní Čína postrádá.

Pan Benda, jehož otec byl za minulého režimu známým disidentem, jasně vyjádřil svůj názor na snahy Komunistické strany Číny představení zdiskreditovat:

„Čínská ambasáda se vždycky snaží zastrašovat lidi. Nicméně, v České republice si museli zvyknout, že lidé často pořádají akce na podporu lidských práv. Myslím, že jsme jim dali lekci… nyní je zasahování z jejich strany mnohem méně.“

„Myslím, že čínští vůdci by si měli uvědomit, že jednoho dne svoboda přijde - čím přísněji dnes udržují svůj režim, tím více pak budou kritizováni,“ zakončil.

 

The Epoch Times je mediálním sponzorem Shen Yun Chinese Spectacular.

Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org