Shen Yun, Chinese Spectacular, tradicni cinska kultura, klasicky cinsky tanec
Wei Shanshan na představení Shen Yun Chinese Spectacular v Hamburku. (Jason Wang/Velká Epocha)

HAMBURK, Německo - Po shlédnutí večerního představení Shen Yun Chinese Spectacular v pondělí 17. března v německém Hamburku,byla paní Wei Shanshan unešena jedinečným kulturním vystoupením.

„To představení je opravdu udělané velmi dobře. Jsem dojatá, zvlášť tancem Lotosový květ rozkvétá. Stěží jsem zadržela slzy. Všichni diváci kolem mne měli slzy v očích,“ sdělila paní Wei během přestávky.

Wei, pracující jako designérka, je sestrou významného zastánce lidských práv v Číně, Wei Jingshena.

„To představení velmi dobře líčí [čínské] dějiny. Ta část, kde praktikující Falun Gongu vystoupí do nebe, mi hned připomněla následovníky Falun Gongu, které v Číně pořád ještě pronásledují. Také by si zasloužili tenhle tanec vidět, jako povzbuzení. Bylo by ohromné, kdyby všichni mohli takhle vystoupit do nebes. To si přeji.“

Wei mluvila o scéně, která se dotýká současné tragédie Číny, perzekuce meditační praxe Falun Gongu čínským režimem.

Na Wei udělala dojem první árie sopranistky Jiang Min, která, podle ní, zpodobňovala sílu a odhalovala nepoctivost. Paní Wei se také líbil tanec Mořské víly.

„Cítila jsem čistou krásu. Ty pohyby jsou jednoduché, ale absolutně čisté a elegantní.“

Domnívá se, že západní lidé v publiku takovéto tance pochopí mnohem lépe, než tance popisující historické události, a vyjádřila veliké uznání uměleckým kvalitám účinkujících.

Velká Epocha je mediálním partnerem představení Chinese Spectacular.

Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org