Shen Yun, Chinese Spectacular, tradicni cinska kultura, klasicky cinsky tanec
Ovace představení Shen Yun ve Stockholmu - diváci při závěrecném potlesku povstali. (Jan Jekielek/The Epoch Times)

STOKHOLM, Švédsko - s jedinečným portrétem tradiční čínské kultury Shen Yun přicestoval soubor Divine Performing Arts na svém světovém turné do stockholmské Divadelní arény (Circus Theater), kde obržel mnohonásobné ovace od povstávajících diváků.

"Odvádějí skvělou práci," říká Josefína, která přišla na pondělní představení.

"Ze srdce cítím, že je velmi zajímavé vidět tu kulturu. Myslím, že kultura se zmenšuje a vytrácí a proto je velmi dobré, že pořádají toto turné po celém světě a že tak lidé mohou vidět tuto kulturu a tanec a nádherné kostýmy. Je to velmi pěkné."

Josefína, která pracuje pro mediální společnost, řekla, že si užila bubnová vystoupení - Bubeníci ze dvora dynastie Tang a Vítězné bubny byly nejlepší.

"Byly tam dva příběhy s bubny a oba byly velmi vzrušující. Také Vodní víly... Myslím, že by s tím měli pokračovat po celém světě."

Milina, učitelka na stockholmské universitě, ocenila poučení o čínské kultuře a víře.

"Je to velmi užitečné a zajímavé zjistit více o čínské kultuře. Velmi se mi líbí historický tanec, pohádkové příběhy. Chci se jich zeptat, jesti nás ještě znovu navštíví. Máme totiž čínská vnoučata."

Milinin manžel, také universitní učitel, ocenil především operní výstupy.

"Čínské srdce je velmi dobré. Zpěv byl vynikající," říká Christian, osobní asistent pro postižené. Také komentoval úsilí čínské ambasády zastavit představení.

"Je velmi zlé, že bylo představení v Dánsku a Rusku zastaveno. Myslím, že čínská komunistická strana by se měla stydět, že nesnese vůbec žádnou kritiku - musí zadusit všechny oponující názory. Myslím, že tak ztrapňují sami sebe."

Miguel, který pracuje na ministerstvu zdravotnictví, přišel na představení se svým bratrem.
"Cítím úlevu, cítím se velmi odpočatý. Cítím soulad ve svém srdci," řekl.

Velká Epocha je mediálním partnerem představení Chinese Spectacular.

Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org