Dan Barta, Dan Barta Robert Balzar trio, Bystricke zahradni slavnosti
Dan Bárta na Bystřických zámeckých slavnostech 22. června 2008. (Lukáš Kruťa/Velká Epocha)

Od 13. do 29. června 2008 proběhl v Bystřici pod Hostýnem 14. ročník kulturních akcí „Bystřické zámecké slavnosti“.

Letošní ročník byl zahájen vernisáží k výstavě z historie města s názvem „Bystřice 1368 - 2008“. Tato výstava se koná k 640. výročí první písemné zprávy o městě, pořádá ji město Bystřice pod Hostýnem ve spolupráci s Moravskou galerií Brno, Moravským zemským muzeem Brno a Muzeem regionu Valašsko Vsetín a potrvá až do 20. července 2008.

Dan Barta Robert Balzar trio, Bystricke zahradni slavnosti, Jiri Slavicek
Dan Bárta a Robert Balzar trio na Bystřických zámeckých slavnostech 22. června 2008. Na fotce bubeník Jiří Slavíček. (Lukáš KruťaVelká Epocha)

Na nádvoří bystřického zámku kromě jiného vystoupili i jazzman Dan Bárta spolu s basistou Robertem Balzarem, pianistou Stanislavem Máchou a bubeníkem Jiřím Slavíčkem, a to 22. června 2008 v podvečer.

„Každý koncert navštívilo kolem sta lidí. Nejatraktivnější beze sporu byli Dan Bárta a Robert Balzar trio,“ uvedla pro Velkou Epochu zaměstnankyně Informačního centra Bystřice pod Hostýnem.

14. ročník Bystřických zámeckých slavností byl zakončen v neděli 29. června 2008 v kostele sv. Jiljí koncertem Camerata Moravia z Olomouce.