videa o lidskych pravech na youtube, Krvava sklizen, Bloody Harvest
Bývalý kanadský ministr zahraničí pro Asii a Tichomoří a vyšetřovatel ilegálních odběrů orgánů v Číně, David Kilgour, hovoří na tiskové konferenci na Parliament Hill v kanadské Ottawě. (Youtube.com)

Úvod: O půlnoci 11. srpna patřila téměř polovina nejnavštěvovanějších videí na YouTube do kategorií „Čína“ a „olympijské hry“. Mezi explozí důvěrně známých mainstreamových videospotů zahrála některá poskytovaná videa na „vážnou notu“.

Jedno z videí, umístěných na You Tube v předvečer olympiády, pojednává o zvláštní formě pronásledování meditační praxe Falun Gong v Číně.

Desetiminutové interview s Davidem Kilgourem a Davidem Matasem, autory vyšetřovací zprávy “Bloody Harvest” („Krvavá sklizeň”), zaznamenalo hned první den jeho zveřejnění 35 000 návštěv. „Krvavá sklizeň” je výstupem z vyšetřování obvinění, že v čínských věznicích jsou živým vězněným stoupencům Falun Gongu odebírány orgány.

Zmíněné video

David Kilgour je bývalý kanadský prokurátor, Secretary of State (tajemník ministra zahraničí) a nositel Masarykovy ceny, kterou mu udělilo Sdružení Čechů a Slováků v Kanadě. David Matas je právník s letitou praxí v lidsko-právní oblasti a držitel Ceny lidských práv Waltera Tarnopolského.

První zpráva obou vyšetřovatelů byla zveřejněna v roce 2006, její revidovaná verze (www.organharvestinvestigation.net) vyšla v roce 2007. Zpráva stanoví, že příznivci Falun Gongu se v Číně stali předmětem systematických poprav a odebírání orgánů, likvidačních procedur, které probíhají v režii Lidově-osvobozenecké armády. Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že orgány vězňů jsou od roku 2000 v Číně používány pro komerční transplantace. Požadují plné vyšetření těchto zločinů a postavení pachatelů před řádný soud. Závěry jejich vyšetřování nebyly do dnešního dne vyvráceny.

Podle posledních algoritmů na www.websitepulse.com není v současné době YouTube v Číně zablokován.

Article in English