Paní Gentry-Davisová ocenila nejen taneční aspekty vystoupení DPA. (NTDTV)
Paní Gentry-Davisová ocenila nejen taneční aspekty vystoupení DPA. (NTDTV)

Cincinnati – Zatímco v celém státě Ohio řádily sněhové bouře, publikum v Cincinnati Music Hall si připadalo jako na zelených pláních vzdálené Země středu. Jejich průvodcem pro tento večer byl umělecký soubor Divine Performing Arts.

Jeden z diváků, pan Jones, seděl navzdory špatnému počasí v hledišti již půl hodiny před začátkem představení. Hrdý na své místo uprostřed přední řady, vnímal vystoupení tanečníků Divine Performing Arts jako celoživotní zážitek. „Už jen samotné kostýmy byly uměleckým dílem,“ poznamenává.

Prezidentka Baletní asociace města Cincinnati, paní Gentry-Davisová, si skutečně užila předváděné taneční výstupy, obzvláště jeden, nazvaný Mystický fénix. Taneční styl ji uchvátil a překvapilo ji, jak mnoho se z představení dozvěděla o čínské kultuře a spiritualitě.

Profesorka společenských věd, paní Fitzgibbonsová, byla okouzlená autentičností vystoupení. Ocenila práci konferenciérů, kteří diváky před každým výstupem uvádějí do historických souvislostí – a to jak v čínštině, tak v jazyce země, kde se představení odehrává. „Líbí se mi zvuk čínštiny,“ vysvětlovala.

Dr. H. J. Heimlich se na představení setkal se svou dlouholetou přítelkyní paní Barksdale. (Stephanie Lam/Velká Epocha)
Dr. H. J. Heimlich se na představení setkal se svou dlouholetou přítelkyní paní Barksdale. (Stephanie Lam/Velká Epocha)

Štědrovečerní vystoupení dokonce svedlo dohromady dva staré přátele. Právě, když reportér hovořil o zážitcích s doktorem H. J. Heimlichem, vynálezcem Heimlichova chvatu (postup pro uvolnění překážky v dýchacích cestách), objevila se v davu Heimlichova dlouholetá přítelkyně, gospelová zpěvačka paní Barksdalová. Paní Barksdalová s potěšením komentovala znělé hlasy hlavní sopranistky a tenoristy souboru a také tanečníky, jejichž pohyby jí připadaly tak plynulé, „jakoby snad ani neměli kosti.“

Dr. Heimlich prozradil, že se mu líbil výstup Velkolepý a soucitný, který popisuje ušlechtilý postoj následovníka duchovní praxe Falun Gong (Falun Gong je v současné Číně zakázaný a pronásledovaný čínským režimem).

Velkolepý a soucitný byl také jedním z výstupů, které ztvárňovaly poselství o vyšších bytostech. Řada dalších jako Kvetoucí Udumbara či Poznání pravdy skýtá nejvyšší naději, zahřály diváky u srdce a možná jim i pomohly čelit mrazivým poryvům větru před divadlem.

Velká Epocha je hrdým sponzorem světového turné Divine Performing Arts 2009. Více informací naleznete na DivinePerformingArts.org