Loga veletrhů GO a Regiontour 2009, které se uskuteční ve dnech 15. až 18. ledna 2009 na Výstavišti Brno. (www.bvv.cz)
Loga veletrhů GO a Regiontour 2009, které se uskuteční ve dnech 15. až 18. ledna 2009 na Výstavišti Brno. (www.bvv.cz)

Brněnské výstaviště se ve dnech 15. – 18. ledna 2009 stane centrem pro všechny zájemce, zabývající se cestováním a cestovním ruchem. Na výstavišti probíhají v té době veletrhy GO a Regiontour 2009. Kromě tradičních témat se letošní ročník zaměří na stále více populárnější golf a kulturní turistiku, která souvisí s přehlídkou kulturního dědictví našich regionů (hrady, zámky, galerie, muzea).

Na dovolenou s Regiontourem

Pokud si plánujete dovolenou a nemáte dosud jasno v tom, kam se letos vydat, veletrh Regiontour nabízí nepřeberné množství tipů a nabídek nejen z tuzemska. V mnoha upoutávkách a programech se tu budou prezentovat všechny kraje České republiky, chybět nebudou ani vystavovatelé ze zahraničí. Návštěvníci se mohou těšit na zástupce ze Slovenska nebo Rakouska. Kromě ochutnávek krajových specialit, hudebních vystoupení i poutavých videoprojekcí se budou vystavovatelé snažit přilákat návštěvníky na nejrůznější atrakce a zajímavosti.

S veletrhem GO do světa

Veletrh GO představí širokou škálu aktuálních nabídek českých i zahraničních cestovních kanceláří a  agentur cestovního ruchu. Ze zahraničních zástupců přislíbili účast zástupci z Egypta, Kypru, Slovenska a Rakouska. Účast Kypru, která je na GO letos poprvé, nabízí zajímavou sondu do přírodních i kulturních památek tohoto pro mnohé ještě nepoznaného a zajímavého ostrova. 

Golf, golf a ještě jednou golf

Zvláštní prostor pořadatelé věnují jednomu z nejvíce progradujících sportovních odvětví – golfu. Všichni golfoví vyznavači i noví zájemci o tento populární sport se mohou seznámit se základy golfu, s golfovými kluby, kapacitou golfových hřišť i s golfovou tematikou celkově. K dispozici bude i přehlídka golfového vybavení, vybavení golfových interiérů  a hřišť, golfovou módou, oblečením, sportovními doplňky. Všichni zájemci, kteří by si rádi golf vyzkoušeli, mají jedinečnou možnost tak učinit v pavilonu G1.

GO kamera na počest Hanzelky a Zikmunda

Na veletrzích cestovního ruchu nesmí samozřejmě chybět ani populární festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací GO kamera. Letošní 12. ročník bude zasvěcen legendárním osobnostem české cestovatelské éry - Miroslavu Zikmundovi a Jiřímu Hanzelkovi. Součástí doprovodného  programu budou projekce filmů, diapozitivů, besedy s autory, soutěže amatérských filmů, knih o cestování a cestovatelských fotografií.

Veletrhy GO a Regiontour 2009 se uskuteční ve dnech 15. – 18. ledna 2009 v areálu brněnského výstaviště v pavilonu V a prezentace golfu bude probíhat v pavilonu G1. První dva dny jsou určeny pro odbornou veřejnost, dny pro širokou veřejnost proběhnou o víkendu 17. a 18. 1. 2009.

Zdroj: server www.bvv.cz