Ji-Sun Choi, ředitel mezinárodní umělecké asociace. (Jin-Tae Kim/The Epoch Times)
Ji-Sun Choi, ředitel mezinárodní umělecké asociace. (Jin-Tae Kim/The Epoch Times)

SOUL, Jižní Korea – Světové turné 2009 souboru Divine Performing Arts (DPA) v Koreji skončilo v neděli 8. února po posledním vystoupení v Mezinárodním uměleckém centru v Soulu. Mezi diváky byl také pan Ji-Sun Choi, ředitel mezinárodní umělecké asociace.

„Viděl jsem vystoupení několika čínských skupin a měl jsem mnoho příležitostí pro výměnu zkušeností v čínských kulturních a uměleckých kruzích, když jsem byl předsedou uměleckého souboru. Představení DPA se však liší od každého z nich.“

„Úvodní představení nazvané Začátek pěti tisíciletí opravdu vytvořilo rámec celého vystoupení. Měl jsem z toho dobrý pocit. Námět každého programu je vyjádřen pomocí tradiční umělecké interpretace a přináší na jeviště jedinečné tradiční kultury mnoha různých etnik. Je to pro mě skvělá příležitost přihlížet dokonalému představení tradiční čínské kultury,“ řekl.

Po prostudování propagačních materiálů souboru Divine Performing Arts zjistil pan Choi, že se jedná o vystoupení, které je populární na mnoha místech světa a tak se rozhodl jej navštívit.

„Pomocí uměleckého vyjádření tato show opravdu představuje pět tisíc let čínské historie. V kombinaci s moderním multimediálním pozadím dosahuje perfektního předvedení tradiční čínské kultury,“ řekl pan Choi.

„DPA toto představení zaměřilo na pět tisíc let čínské kultury. Skrze umění ukázalo obecenstvu také bolest a utrpení dnešních čínských lidí.“

„Díky jejich způsobu předvádění kultury a historie prastaré Číny si toto vystoupení oblíbí i další lidé. Cítím se poctěn, že mohu být přítomen na tomto výjimečném představení, a přál bych si, aby na představení přišlo ještě více lidí. Děkuji zato, že nám přinášíte takové velkolepé představení. Povím svým přátelům a známým o skvělé práci, jakou Divine Performing Arts odvádí,“ zakončil pan Choi.

Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org

Article in English