Watchmen - Strážci - soundtrack
Přebal soundtracku k filmu Strážci. (www.watchmenmusic.com)

Dobrodružný film z oblasti science fiction Watchmen, u nás uvedený pod názvem Strážci, získal celkem dobrý divácký ohlas a zajímavý je také jeho soundtrack, který obsahuje mimo několika dalších zásadních skladeb z historie světového popu a rocku také verzi písničky Boba Dylana "Desolation Row" v podání My Chemical Romance. Tuto skladbu skupina nahrála speciálně pro tento film. Členové skupiny My Chemical Romance si podle svých slov oblíbili jak původní komiksovou předlohu, tak i film samotný. Charakter skladby, kterou natočili, se snažili přizpůsobit temné náladě katastrofické atmosféry filmu na motivy komiksové předlohy.

Původní filmová hudba je dílem skladatele a hudebního producenta Tylera Batese, z jehož dílny pocházejí také soundtracky k filmům: 300, Dawn of the Dead, The Day the Earth Stood Still, Showtime's Californication, Slither, který na prosbu režiséra Zacka Snydera o napsání hudby k filmu Strážci odpověděl soudtrackem, který vydává Werner Sunst/ Reprise Records.

Sountrack obsahuje písně: Desolation Row (My Chemical Romance), Unforgettable (Nat King Cole), The Times They Are A Changin' (Bob Dylan), The Sound Of Silence (Simon & Garfunkel), Me & Bobby McGee (Janis Joplinová), I'm Your Boogie Man (KC & The Sunshine Band), You're My Thrill (Billie Holiday), Pruit Igoe & Prophecies (The Philip Glass Ensemble), Hallelujah (Leonard Cohen), All Along The Watchtower (Jimi Hendrix), Ride of the Valkyries (Budapest Symphony Orchestra), Pirate Jenny (Nina Simoneová).

Zdroj: watchmenmusic.com (www.watchmenmusic.com)