Prohlížeč Google Chrome nedávno předběhnul Safari od Apple a posunul se na třetí místo žebříčku nejpopulárnějších internetových prohlížečů. Internet Explorer a Mozilla Firefox se stále drží na první a druhé pozici.

Google Chrome. (akae.blogspot.com)
Google Chrome. (akae.blogspot.com)
NEW YORK—Google Chrome se za krátkou dobu fungování ve virtuálním světě stal číslem tři na žebříčku nejpoužívanějších internetových prohlížečů na světě.

Google Chrome byl představen veřejnosti v září 2008 a dostalo se mu vřelého přijetí od uživatelů internetu po celé zeměkouli. Poté, co v prosinci loňského roku stouply jeho preference o 0,7 %, stal se třetím nejoblíbenějším prohlížečem.

Přestože je na trhu pouhých 16 měsíců, podařilo se mu předběhnout prohlížeče jako Safari či Opera, uvádí computerworld.com.

Internet Explorer firmy Microsoft je stále na špičce seznamu nejpoužívanějších prohlížečů, ačkoliv počet jeho uživatelů v posledním roce klesl..

Mozilla Firefox zaznamenal mírný pokles uživatelů, ale stále si udržuje stabilní druhou pozici.

Prohlížeč Safari od firmy Apple spadnul ze třetího místa na čtvrté, čímž umožnil vzestup Chromu z dílny Google.

Google zveřejnil část kódování jejich nového prohlížeče ke konci roku 2008 ve zprávě nazvané Chromium.

Zveřejnění těchto informací a možnost legálního šíření kódů usnadnila programátorům navrhnout verze pro Mac a Linux.

Chromium vypadá téměř identicky jako Chrome, ale postrádá značku Google.

Chrome byl vytvořen za pomoci směsi počítačových kódů vybraných ze 25 kódových knihoven a sestaven za pomoci třetí strany, společnosti Netscape.

Article in English