(Jan Jekielek/Velká Epocha)
(Jan Jekielek/Velká Epocha)

WASHINGTON, D.C.- Newyorský umělecký soubor Shen Yun Performing Arts uspořádal své první letošní vystoupení dne 19. ledna ve Washingtonu D.C. v Centru múzických umění Johna F. Kennedyho.

Slečna McGalová, viceprezidentka banky specializující se na obchodní bankovnictví, si událost přišla vychutnat se svými kolegy, rodinou a přáteli.

„Jsou úžasní, obzvlášť se mi líbil ten čínský hudební nástroj erhu. Nikdy jsem neslyšela tolik krásné hudby," komentovala instrumentální skladbu Spása předurčených, kterou zahrála virtuoska ve hře na erhu Xiaochun Qi.

„Představení je vážně skvělé... Moji přátelé sem přišli poprvé a opravdu si to užili. Mají to velmi dobře vymyšlené - obsazení, kostýmy a celkově [produkce]... všechno má spoustu různých významů."


Na dotaz, co by řekla ke smyslu celého představení, slečna McGalová odpověděla, že jí rysy hry připomínaly buddhistickou filosofii.

„Kdykoliv v tomto životě uděláte něco dobrého, po znovuzrození dostanete něco na oplátku. Možná právě trpíte, jste ale trpěliví a máte svou víru, a nakonec to překonáte," řekla.

Jedna vokální píseň slečnu McGalovou obzvlášť zasáhla - Přestaň váhat - v podání sopranistky Pi-ju Huang. McGalová říká, že skladba je o trpělivosti, ale také dělání toho, co se od člověka očekává, konkrétně toho, co je správné. Upřesnila svou myšlenku: „Stejné to je v buddhismu, jako kruh, cokoliv vyšlete, zase se vám vrátí."

„Chci říct, že je to důležité, protože velká část mladé generace zapomíná a ptá se ‚co z toho mám já?' Nepřemýšlí, co já mohu udělat pro ostatní, ale co takhle udělat něco dobrého pro jiné lidi, a pak se jejich radost stane vaší radostí. Myslím, že s novou generací tohle ztrácíme. Víc nás zajímá, kde si můžeme vydělat balík... Řeknu vám, že to je velice smutné. Takže myslím, že [poselství představení je] určitě dobré."

Slečna McGalová chtěla doporučit show ostatním:

„Řekla bych: Přijďte tam s otevřenou myslí, vychutnávejte a poslouchejte a prostě si to užijte. Myslím, že každý si odnese jiné dojmy. Jen do toho vložte srdce a užijte si představení."

Article in English

Vstupenky na letošní vystoupení souboru Shen Yun Performing Arts v Brněnském Janáčkově divadle lze zakoupit zde

Oficiální stránky českého pořadatele: www.PureArts.cz

Oficiální stránky souboru: www.ShenYunPerformingArts.org