Shen Yun letos zahajuje svoji první show v Asii v historickém městě Jižní Koreje
Shen Yun letos zahajuje svoji první show v Asii v historickém městě Jižní Koreje Suwonu. (Velká Epocha)

SUWON, Jižní Korea — Soubor Shen Yun Performing Arts zahájil své turné po Jižní Koreji 17. února vystoupením v bývalém hlavním městě Suwon přinášejíc Jihokorejcům ve čtvrtý den čínského nového roku hřejivý a osvěžující slavnostní program.

Jedná se už o čtvrtou návštěvu Shen Yun v Jižní Koreji. Komunistická strana Číny (KS Číny) se v minulosti opakovaně snažila zasahovat do vystoupení souboru v zemi a i letos se uchýlila ke stejné taktice – zabránit téměř všem divadlům v podpisu smlouvy se Shen Yun.

Korejci ale tradiční čínskou kulturu mají rádi a nadšeně soubor přivítali. Shen Yun v Jižní Koreji vystoupí celkem s jedenácti show. První představení mělo úspěch a zúčastnili se ho mnohé místní celebrity včetně umělců a politiků. Diváci úchvatné a nádherné vystoupení Shen Yun odměnili dlouhým potleskem a ovacemi. Někteří z nich byli poselstvím v představení pohnuti k slzám.

Velké divadlo uměleckého centra Gyeonggi v Suwonu. (Kim Kukhwan/Velká Epocha)
Velké divadlo uměleckého centra Gyeonggi v Suwonu. (Kim Kukhwan/Velká Epocha)

Kim Sun Won, korejský kaligraf, zaslal souboru Shen Yun uvítací zprávu: "Mít tak překrásné představení na samém počátku jara pro Korejce znamená mít prosperitu a mír."

Když se opona v prestižním Velkém divadle uměleckého centra Gyeonggi v Suwonu otevřela, pódium se proměnilo v oslňující a zářivý nebeský ráj. Ihned po skončení první poloviny si šel jeden divák z horního patra připlatit na pokladnu za lístek v přízemí. Pokladní řekl, že byl se ženou, která je Číňanka, představením tak okouzlen, že se rozhodli zaplatit za dražší místa, aby měli lepší výhled.

Slečna Li, čínská učitelka tance, byla ohromena uměleckou prezentací a hlavně technickou zdatností účinkujících. Okomentovala to: "Sama jsem tanečnice, a tak vím, že to není pro tanečníky a tanečnice Shen Yun lehké docílit takové bezchybné koordinace."

Uvedla, že každý výstup je velmi dobrý a že se určitě vrátí, aby viděla show znovu a s přáteli.

Article in English