Diváci v proslulém amsterdamském Rai Theatre při ovacích ve stoje po vystoupení souboru Shen Yun v roce 2009 (Jason Wang/Velká Epocha)
Diváci v proslulém amsterdamském Rai Theatre při ovacích ve stoje po vystoupení souboru Shen Yun v roce 2009 (Jason Wang/Velká Epocha) Více o letošním představení v Amsterdamu

5. března v pátek ve večerních hodinách zahájí soubor Shen Yun Performing Arts svoje letošní turné po Evropě vystoupením v budově Rai Theatre v Amsterdamu, kde se představí společně s živým orchestrem Shen Yun Orchestra, který jej bude provázet na všech jeho představeních v Evropě.

Úspěch jejich Evropskému turné popřál mezi mnoha osobnostmi také předseda Evropského parlamentu pan Jerzy Buzek. „Jako předseda Evropského parlamentu přeji Shen Yun Performing Arts největší úspěch na jeho evropském turné. Již několik let vystupuje Shen Yun Performing Arts po celém světě, aby podporoval a obnovil skutečnou pět tisíc let starou uměleckou čínskou tradici.“

„Toto je třetí rok v pořadí, kdy Shen Yun Performing Arts vystupuje v patnácti evropských zemích. Věřím, že Shen Yun Performing Arts znovu evropskému publiku přinese bohaté zážitky a že bude mít tento rok v Evropě velmi úspěšné turné,“ vzkázal předseda souboru.

 

Projev předsedy Evropského ParlamentuPo představení v Amsterdamu bude soubor pokračovat do belgického města Bruggy, kde dvakrát vystoupí v obří hale Concertgebouw Brugge a poté bude pokračovat na svém turné do Německa,  Švýcarska, Francie, Rakouska, Irska, Dánska, Švédska, Norska až doputuje do České republiky.

Svoji třetí návštěvu České republiky naplánoval soubor na 19. až 21. dubna 2010 v brněnském Janáčkově divadle, kde opět divákům představí klasický čínský tanec a hudbu v nádherně barevných a podivuhodných představeních. Zde společně s doprovodným orchestrem odehraje celkem tři večerní představení s úplně novým programem.

Více o představení v  Janáčkově divadle...

 

Světový fenomén

Soubor čerpá z uměleckých forem klasického a lidového čínského tance. Před obří videoprojekcí a za doprovodu živého orchestru, čítajícího desítky vynikajících hudebníků, ožívají v ladných pohybech tanečníků starodávné i současné příběhy o dobrotě a důstojnosti.

Zvláštností souboru je rozšíření klasického evropského orchestru o čínské nástroje, jako je strunný nástroj pipa či suona. V ansámblu působí elitní umělecké osobnosti z Číny a Tchaj-wanu, které významně přispívají k obnovení hodnot klasického umění.

Shen Yun Performing Arts letos opět navštíví desítky světových metropolí. Od svého založení roku 2006 v New Yorku zažil Shen Yun prudký rozvoj. V roce 2007 uskutečnil turné po 32 městech po celém světě a uvedl celkem 78 představení. V roce 2008 to bylo již 66 měst a více než dvě stě představení. V roce 2009 pak turné dále rozšířil na více než sto měst z celého světa a odehrál přes tři sta vystoupení. Svou přítomností poctil významné metropole Severní Ameriky, Evropy, Asie a Jižní Ameriky. Navíc i soubor samotný se rozrostl. V roce 2007 měl pouze jeden soubor a jeden orchestr, v roce 2009 měl již po třech souborech i orchestrech.

 


Shen Yun Performing Arts přijíždí opět do Brna - 19. až 21. dubna 2010

Rezervace vstupenek na představení je možná on-line na stránkách Janáčkova divadla zde. Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org