Facebook, teď předběhl v popularitě na internetu i vyhledávacího obra Google (Gauldo/ flickr.com)
Facebook, teď předběhl v popularitě na internetu i vyhledávacího obra Google (Gauldo/ flickr.com)

Podle statistik Hitwise fenomén sociálních sítí, Facebook, teď předběhl v popularitě na internetu i vyhledávacího obra Google, a to poprvé v historii.

Facebook už dávno předstihl svého konkurenta MySpace a počet registrovaných uživatelů nasvědčuje, že je to nejvyhledávanější majetek v kybernetovém prostoru.

Hitwise, který měří využití internetu, minulý týden publikoval týdenní statistiku, jež ukazuje, že Facebook vede v závodu o počet zhlédnutých stránek, kdy zaznamenal 7,07% světových návštěv na internetu, zatímco Google se posunul za něj s 7,03 procenty.

Facebook zaznamenal od loňského března nárůst v návštěvnosti o 185%, zatímco Google během stejného období rostl jen rychlostí méně než deset procent.

Google na zprávu oficiálně nereagoval a někteří experti se domnívají, že jde jen o krátkodobý úkaz.

Založen v únoru 2004, Facebook byl založen Markem Zuckerburgem a jeho spolužáky z Harwardovy univerzity. Počáteční členství na sociální síti bylo omezeno na studenty některých vysokých škol v USA, ale nakonec se otevřely brány pro každého na světě staršího třinácti let.

Facebook je zadarmo a dostupný všude na světě kromě Číny, Iránu a Vietnamu, jakož i dalších zemí, kde režimy internet stále kontrolují.

Article in English