Oscar Freysinger, švýcarský poslanec a viceprezident skupiny Tibet (Velká Epocha)

LAUSANNE, Švýcarsko – Oscar Freysinger, švýcarský poslanec a viceprezident skupiny Tibet, vyšel z Théâtre de Beaulieu v Lausanne 18. března poté, co viděl představení Shen Yun Performing Arts, jako kdyby se probudil ze snu. „To je prostě kvetoucí život, tančící květy," řekl poslanec Freysinger.

„Jsou to krásy světa vyjádřené prostřednictvím tance, písní a barev. Je to pocit štěstí. Jsme uneseni jako ve snu. Jak bych to měl říci? Je to další, okouzlující svět. Odcházíme s myslí naplněnou sny a barvami."

Freysinger vyjádřil velký respekt a uznání poselství, které Shen Yun přináší a které shledal hlubokým a krásným. „Je to symfonie barev, písní a pohybů. Tanečnice jsou jako okvětní lístky, které se otevírají a zavírají. Je tam spojení s přírodou, a jako místní obyvatel Alp to hluboce cítím. Musíme chránit své kořeny. To, co jsem viděl dnes večer, jsou vyhnaní lidé toužící po své zemi.“

„Jsem přesvědčen, že nad námi existuje určitá moc, i když ji nemůžeme přesně definovat," vysvětloval zákonodárce. „V tomto představení může člověk tuto víru vidět, věřím, že je ohrožena a ničena divokým materialismem 20. století, mezi nějž patří nacismus a komunismus."

Představení Shen Yun bude cestovat po Evropě až do konce dubna a postupně navštíví mimo jiné metropole Stockholm, Oslo, Vídeň, Paříž, Dublin, Drážďany a také Brno. Další zastávka je v Lyonu, ve Francii, kde soubor odehraje dvě představení v Cité Internationale ve dnech 20. až 21. března 2010.

Article in English

 


Rezervace vstupenek na představení je možná on-line na stránkách Janáčkova divadla zde. Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org