Nezapomeň na mě/ Remember me (Hollywood Clasic Entertainment)
Nezapomeň na mě/ Remember me (Hollywood Clasic Entertainment)

Žánr: Romantický, drama

Režie: Allen Coulter
Hudba: Marcelo Zarvos
Scénář: Will Fetters a Jenny Lumetová
Hrají: Robert Pattinson, Emilie de Ravinová, Pierce Brosnan

„Život není tak těžký, když naleznete svoji spřízněnou duši. O kolik těžší se ale stane, když ji ztratíte?“

Režisér Allen Coulter, který se podílel na režii televizního seriálu Sons of Anarchy se od mexických hranic a obchodů se zbraněmi vydal směrem ke dvěma věžím New York city, pod nimiž sehrál podařenou americkou lovestory s mladými populárními herci - Robertem Patisonem a Emilie de Ravinovou.

Patison se v poslední době do paměti diváků zapsal zejména svými rolemi v příbězích o Harry Potterovi a v sáze Stmívání. Emilie de Ravinovou jsme viděli v seriálu Ztraceni nebo ve filmu Perfect Game.

Jejich nečekaná láska musí projít labyrintem lidských vztahů a životních osudů. Role otců obou milenců ztvárnili Pierce Brosnan a oscarový Chris Cooper.

Pierce Brosnan jako Tylerův otec (Hollywood Clasic Entertainment)
Pierce Brosnan jako Tylerův otec (Hollywood Clasic Entertainment)

 

Zápletka

Tyler Hawkins je mladý student vysoké školy, který má zálibu ve filosofii, žije s kamarádem v menším bytě někde v New Yorku a protlouká se životem, jak to jde. Jeho otec je prominentní právník a přísný a odtažitý rodič, kterého ztvárnil Pierce Brosnan.

Při jednom výletu do nedaleké kavárny je Tyler svědkem rvačky a poté, co se do bitky zapojí, je zatčen jedním z policistů (Chris Cooper). Shodou okolností je dcera onoho policisty Taylerova spolužačka, a tak se ji rozhodne, na naléhání svého kamaráda, jednoho dne v universitní jídelně oslovit.

Po čase oba zjišťují, že mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát, a z jejich vztahu se zrodí láska „jako řemen“, která jim oběma poskytne v těžkém životě oporu a útočiště. Kola jejich osudů se ale i tak nepřestávají otáčet.

 

 

Hodnocení

Zajímavé na snímku jsou originální osudy hlavních postav a jejich rodinné zázemí i historie. Co se týče hereckých výkonů, Robert Patison dokáže zahrát hlubší charaktery, které procházejí jakýmsi vnitřním bojem a rozpolceností. V roli Tylera zapojil svůj smysl pro empatii a přirozený šarm, kterým dokázal okouzlit i poměrně náročnou a vybíravou Ally Craigovou (Emilie de Ravinová).

Příběh skvěle kořenil jak Pierce Brosnan, tak Chris Cooper, kteří ztvárnili role autoritářských otců každého z milenců. Příběh trefně ilustruje střet několika generací. Čím starší generace, tím více je zatížena minulostí a zodpovědnostmi, které jí brání v tom, co je například pro teenagera samozřejmou přirozeností – uvolnit se, radovat se ze života a trávit čas se svými blízkými.

Snímek hledá cestu ven ze spletitých vztahů, cestu k lidskosti a rodině, kterou často zanedbáváme na úkor práce a kariéry. I když se Tylerovi podaří svoje blízké z nepřehledného labyrintu vyvést, autor příběhu Will Fetters nenechá diváka z kina odejít jen tak snadno.

Fettersova poměrně dosti významná tečka za filmem zavede očekávaný happyend, alespoň v očích evropského diváka, do nejednoznačných končin. Nakonec jsem se musel zeptat sám sebe: „Proč zrovna takhle?“ Inu jiný kraj jiný mrav. Celkově se Nezapomeň na mě jeví jako zajímavý snímek. Těšit se můžeme na dobré herecké výkony, svižný, neotřelý děj a dojímavou lovestory.

Hodnocení:

Premiéra 25. března 2010, délka 113 minut * ČSFD * IMDB * WEB *
Tyler zapojil svůj smysl pro empatii a přirozený šarm... (Hollywood Clasic Entertainment)
Tyler zapojil svůj smysl pro empatii a přirozený šarm... (Hollywood Clasic Entertainment)
kterým dokázal okouzlit i poměrně náročnou a vybíravou Ally Craigovou (Hollywood Clasic Entertainment)
...kterým dokázal okouzlit i poměrně náročnou a vybíravou Ally Craigovou (Hollywood Clasic Entertainment)
Jejich nečekaná láska musí ještě projít labyrintem lidských vztahů a životních osudů (Hollywood Clasic Entertainment)
Jejich nečekaná láska musí ještě projít labyrintem lidských vztahů a životních osudů (Hollywood Clasic Entertainment)