Druhé představení souboru Shen Yun Performing Arts na největší české divadelní scéně, Janáčkově divadle v Brně, v úterý 20. dubna završily bouřlivé ovace vstoje i výkřiky chvály. Publikum si nakonec vyžádalo, aby se závěrečná opona ještě pětkrát rozevřela.

„Nádherné, opravdu. Je to překvapení a je to moc hezké," vyjádřil se k představení Kamil Trávníček, technický náměstek ředitele společnosti Veletrhy Brno, a.s.

„Spousta barev, spousta pohybů. Je to pro nás nezvyklé, ale opravu velmi krásné," přidala svou jeho žena, Renata Trávníčková.

Paní Trávníčková byla již o přestávce plná dojmů: „Choreografie je úchvatná, to prostě nemá obdoby. Všechny ty koncepce, všechny ty pohyby a jak to ladí dohromady - skutečně nádherné. Čínská hudba je pro nás nezvyklá, nicméně velmi působivá, tklivá. A ten dvoustrunný nástroj, erhu..." „Stál za to," doplnil pan Trávníček. „Chtělo by to víc představení a častěji," zmínil ještě.

Paní Trávníčková míní, že by stálo za to u nás představovat čínskou kulturu ve větší míře.

Všem, kterým tentokrát vystoupení uniklo, by manželé vzkázali „ať si koupí lístky" protože „o hodně přišli".


Soubor Shen Yun Performing Arts Touring Company vystoupí v brněnském Janáčkově divadle ještě dnes večer, 21. dubna od 19 hodin, než se vydá na další cestu po Evropě. Příští zastávkou bude Paříž, 24. a 25. dubna.

Rezervace vstupenek na představení je možná on-line na stránkách Janáčkova divadla zde. Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org