Duší celého projektu je paní Jess. (AP/SITA)
Duší celého projektu je paní Jess. (AP/SITA)

Přinášíme vám příběh o třech ženách s velkým a laskavým srdcem, které se přes svůj věk rozhodly pomáhat ostatním. Paní Jess spolu se dvěma staršími přítelkyněmi vyrábí plédy pro domovy důchodců a pro pečovatelské ústavy pro staré lidi.

V domě paní Jess to všechno začalo. Dnes je ve svých 95 letech již slepá, nadšení pro výrobu plédů jí však nechybí. Kupuje vlnu a plete z ní vlněné čtverce. Říká: „Myslím, že nejen my potřebujeme mít kolena pěkně v teple." Paní Diane, nejmladší členka této aktivní trojice, žije v domově důchodců. Každou sobotu navštěvuje svou přítelkyni Jess u ní doma a dokončuje -- takzvaně uzavírá -- její upletené čtverce. V závěru výroby, kdy se čtverce splétají dohromady, pak přikládá ruku k dílu 91letá Pat.

Duší celého projektu je paní Jess. Jak říká, nejdůležitější je nebýt sobecký ve svém konání a myslet na ostatní. Jak tahle pletací trojka dokazuje, i přes pokročilý věk nebo zdravotní omezení může člověk s laskavým srdcem a touhou pomáhat druhým měnit svět k lepšímu.

 

Video poskytla nezávislá televizní stanice New Tang Dynasty (NTDTV)