Jared Leto při vystoupení kapely v Milánu v Itálii 2008. ([charlie cravero] / flickr.com)
Jared Leto při vystoupení kapely v Milánu v Itálii 2008. (charlie cravero/ flickr.com)

Úvodní píseň k novému filmu režiséra Zaka SneyderaLegenda o sovích strážcích" - s názvem Kings and Queens složila kapela 30 Seconds to Mars. Autorkou knižní předlohy filmu je spisovatelka Kathryn žijící v USA ve státě Massachusetts.

 

O kapele

Kapelu 30 Seconds To Mars založil Jared Leto, dnes již známá hollywoodská filmová hvězda, ve svých sedmnácti letech v roce 1988. Jared nedokončil střední školu a pokoušel se studovat malířství na filadelfské Universitě umění a film na Škole vizuálního umění v New Yorku, později se dostal na dráhu filmového herce a zahrál si vedlejší role ve filmech Obchodník se smrtí nebo Alexandr Veliký.

Toto ryze rodinné uskupení o třech hudebnících zastřešoval Jared Leto jako kytarista a zpěvák. Jeho starší bratr Shannon hrál na bubny. Nejdříve nevinná zábava se brzy rozvinula do seriózního hudebního uskupení, když se k nim přidali Matt Wachter, Solon Bixler a Kevin Drake.

V roce 2002 následovlo sepsání smlouvy se společností EMI a vydání prvního alba s názvem 30 Seconds To Mars, jehož se prodalo okolo sta tisíce kusů. Brzy na to odešli z kapely oba kytaristé a na jejich místo nastoupil Tomo Miličevíć.

Druhé album bylo vydáno v roce 2005 v produkci Joshe Abrahama, který pracoval například s kapelami, jako jsou Velvet nebo Linkin Park.

 

Píseň Kings and Queens od kapely 30 Seconds to Mars

 Text písně Kings And Queens - anglicky (česky)

 

Zajímavosti

Kapela v roce 2007 koncertovala v Praze v Sazka Aréně jako oficiální host skupiny Linkin Park.

Jared Leto se rozhodl nevyužívat svoji hereckou kariéru jako marketingový nástroj pro propagaci kapely.

Většinu videoklipů kapely režíruje Jared Leto. Při natáčení klipu ke svému druhému albu se museli členové kapely a celý štáb pohybovat ve velmi nepříznivých podmínkách, protože se na natáčení vydali asi tři sta kilometrů od polárního kruhu v Grónsku.

* Wikipedie *  Koupit na Amazon.com (MP3 - 1$) * O filmu * Text písně *

 


Související články:

Knižní novinky: Legenda o sovích strážcích - V zajetí (Kathryn Lasky)

Filmové novinky: Legenda o sovích strážcích/ Legend of the Guardians

Soundtrack: Legenda o sovích strážcích - úvodní píseň od kapely 30 Seconds to Mars