Světově proslulá golfistka Annika Sörenstam. (Foto: Keith Allison/Flickr.com)
Světově proslulá golfistka Annika Sörenstam. (Foto: Keith Allison/Flickr.com)

NEW YORK - V nejlidnatějším městě USA se může stát cokoliv, třeba odpalování golfových míčků ze čtyřicátého patra. Světově proslulá golfistka Annika Sörenstam, hráč PGA Tour Briny Baird a americký veterán a lektor golfu Don Vickery v pondělí 5. července spojili své síly, aby podpořili charitu zdánlivě nemožným výkonem - ze střechy čtyřicetipatrové budovy Waterside Plaza v New Yorku na jediný úder trefit jamku, která bude plout po přilehlé East River.

Všichni tři ve výzvě obstáli a vyhráli touto cestou 100 000 dolarů jednak pro neziskovou organizaci Intrepid Fallen Heroes Fund, podporující členy armády Spojených států a jejich rodiny, a rovněž pro nadaci ANNIKA, která učí děti ze sociálně slabých vrstev, jak žít zdravým životním stylem.

„Je to fantastická příležitost, jak můžu hru, kterou miluji, zapojit do podpory charitativních organizací, které si to zaslouží," uvedl Baird, který má s golfem na nezvyklých místech kvůli charitě již své zkušenosti.

V loňském roce dokázal Briny Baird věc v tomto sportu téměř nemožnou, když na jediný úder trefil jamku vzdálenou přes 200 metrů z výšky 114 metrů v PETCO Parku v kalifornském San Diegu.

Pohled na čtyři věže Waterside Plaza v New Yorku zprostřed řeky East River. (Foto: Jim.henderson/Wikipedia.org)
Pohled na čtyři věže Waterside Plaza v New Yorku zprostřed řeky East River. (Foto: Jim.henderson/Wikipedia.org)

Pondělní charitativní odpal P. F. Chang's Chipping for Charity zorganizoval řetězec luxusních čínských restaurací P. F. Chang's China Bistro, který se také postaral o příspěvek charitám.

„Annika Sorenstam, Briny Baird a Don Vickery patří mezi nejinspirativnější sportovce Ameriky," nešetřil obdivem Rick Tasman, ředitel restauračního řetězce. P. F. Chang's je hrdý, že může ocenit jejich oddanost takto smysluplným otázkám."

Společnost P. F. Chang's plánuje věnovat plující cíl v hodnotě 50 tisíc dolarů newyorské Přístavní škole pro využití jako pohyblivé přístaviště.

Article in English