Karate Kid – remake filmu z roku 1984 (falcon.cz)
Karate Kid – podle filmu z roku 1984 (falcon.cz)

Režie: Harald Zwart

Scénář: Christopher Murphey
Námět: Robert Mark Kamen
Hudba: James Horner

Hrají: Jaden Smith, Jackie Chan, Taraji P. Hensonová

„Starý příběh, nové obsazení, nová výzva a staré dobré bojové umění – dějištěm budou tentokrát kulisy rudé Číny.“

 

Čína se stále více otevírá Západu, a tak je jenom otázkou času, kdy se začnou objevovat velké hollywoodské projekty, které budou stále více prohlubovat kulturní spolupráci mezi USA a Čínou.

Jednou takovou kulturní „vyjížďkou do Pekingu“ je nová předělávka divácky úspěšného filmu Krate Kid z roku 1984, v němž si zahrál hlavní roli Ralph Macchio jako Daniel Laruso. Macchia jsme u nás později kromě dvou pokračování Karate Kid viděli snad pouze v komedii Můj bratranec Viny.

 

Karate Kid – podle filmu z roku 1984 (falcon.cz)
Karate Kid – podle filmu z roku 1984 (falcon.cz)

Do nového ztvárnění se jako spoluproducent pustil také herec Will Smith, který do hlavní role obsadil svého syna Jadena, jenž má řadu pohybových talentů a Willovi jakoby z oka vypadl. Režie se ujal norský režisér Harald Zwart, autor druhého dílu nové série Růžového pantera.

Hudbu k fimu složil oceňovaný americký dirigent a skladatel orchestrální a filmové hudby James Horner (Avatar) a učitele kung fu ztvárnil pověstný "muž dvou tváří" Jackie Chan.

Jaden, který si ve filmu Štěstí na dosah zahrál po boku svého otce Wila Smithe, chodí po čínském venkově s červenou pěticípou hvězdou na tričku a poznává taje čínské kultury, a samozřejmě všechno prožívá ve stylu hip hopu a free and cool chlapce z Detroitu.

Většina prvků z původního příběhu, které velmi dobře působily a na které se skalní fanouškové těší, byly v nové předělávce zachovány a některé malinko pozměněny, aby diváky překvapily a také pobavily. Můžeme zmínit například scénu s chytáním mouchy, při níž v jednom z trailerů zní z rádia píseň Your the Best od Johna Esposita z původního snímku.

Více o filmu…

 

 

 
Premiéra 16. září 2010, délka 140 minut * ČSFD * IMDB * O filmu * Soundtrack *