Supermodelka Louise Wongová má o snahách NTDTV propagovat tradiční čínské oděvy Han na třetí celosvětové soutěži Han Couture Design Competition vysoké mínění. (Kuang Tianming/ Velká Epocha)
Supermodelka Louise Wongová má o snahách NTDTV propagovat tradiční čínské oděvy Han na třetí celosvětové soutěži Han Couture Design Competition vysoké mínění. (Kuang Tianming/ Velká Epocha)

V řijnu začne v New Yorku třetí ročník celosvětové soutěže návrhů tradičních čínských oděvů Han Couture Design Competition pod záštitou televize NTDTV. Hongkongská supermodelka Louise Wongová se na událost těší a přála by si mít jednoho dne možnost na módní přehlídce předvádět modely vítězů klání Han Couture.

Jednadvacetiletá modelka je typická dlouhánka ze severní Číny. Měří 180 centimetrů a v roce 2006 vyhrála finále modelingové soutěže Elite Model Look Asia-Pacific. Od té doby je v módním průmyslu stále aktivní.

Wongová byla vybrána jako oficiální modelka sedmnáctého ročníku Hong Kong Fashion Festival Spring/Summer Series pořádáném 5.- 8. července v Hong Kong Convention and Exhibition Center.

V té době se dozvěděla o newyorské Han Couture Design Competition. Domnívá se, že jde o skvělou příležitost ukázat západnímu světu tradiční čínskou kulturu v luxusním odívání. „Propaguje to unikátnost čínské kultury a pomáhá lidem ze Západu ji pochopit. Přeji té snaze  velký úspěch. Jednoho dne bude naše šaty nosit spousta cizinců," svěřila se Wongová.

Modelka oděvy z Han Couture oceňuje, zejména návrhy z dynastie Tchang. „Dokonce i šaty pro malé holčičky jsou velmi vkusné. Připadá mi to pohodlné a ryzí."

Wongová ještě módní přehlídku Han Couture nikdy neviděla. Poté, co se dozvěděla, že loni na mole Fashion Weeku v New Yorku předvádělo 12 modelek vítězné návrhy ze soutěže NTDTV, velmi ji to zaujalo. „Doufám, že jednou budu Han Couture také předvádět. Vážně, Han Couture jsou elegantní a jedinečné šaty."