Hodina celostního zlepšení mozku

Vědci v Jakartě uskutečnily převratné testy mozku. (NTD Television)
Vědci v Jakartě uskutečnili převratné testy mozku. (NTD Television)

Desítky dětí se koncem května zúčastnily hodiny „celostního zlepšení mozku" v Elektrotechnickém muzeu v Jakartě.

V jedné z aktivit žáci rozpoznávali barvy se zavázanýma očima. V pozadí hraje dřevěný buben a žák je poté vyzván, aby uhádl barvu míče.

Každý žák překvapivě určil barvu správně.

„Mozek pracuje ve vlnách či frekvencích. To znamená, že nepotřebuje oči nebo jiné smysly, aby rozlišil jednotlivé situace. Používáme dřevěný buben, abychom zlepšili výkon mozku, protože zvuk bubnu může zvýšit mozkové vlny nebo frekvence," říká jeden z vědců Cahya Yudi Widiyanto.

Tato konkrétní metoda byla vyzkoušena na dětech od 5 do 15 let. Umožňuje dětem dělat se zavřenýma očima také jiné činnosti - dokonce i číst, kreslit nebo jezdit na kole.

Další aktivita ukázala schopnost mozku dělat více věcí najednou. Žáci byli vyzváni, aby si zapamatovali desítky slov, které jim byly řečeny, když dělali něco jiného, například si kreslili.

Děti si bez chybičky zapamatovaly všechna slova, která slyšely.

Výsledky této unikátní metody také ukazují, že výkon mozku odpovídá morálním kvalitám. Čím vyšší jsou morální hodnoty člověka, tím lépe mozek pracuje.

Dětem to umožňuje rozlišit dobro od zla.

„Jsou schopny popsat, co se stane, když udělají jeden čin. Jsou schopny popisovat, takže jedna osoba dokáže předpovědět, co se stane, když udělá jeden úkon. Můžete tak být pilnější a zlepšit si morální vlastnosti, protože dokážete rozlišit dobré od špatného. Když děláte dobrý skutek, očekáváte dobrý výsledek. Tak se vaše srdce stane pravdivější. To je mimořádné," říká Cahya Yudi Widiyanto.

Tato metoda „celostního zlepšení mozku" tedy dětem pomáhá zlepšit se ve škole a zároveň si utvářet morální charakter.

 

Video poskytla nezávislá televizní stanice NTD Television