20100921_shen_yun
Michael McCarthy hovoří o představení Shen Yun. (NTD Television)

Washington, D. C. (NTD News) - Michael McCarthy je bubeník a zpěvák. Představení Shen Yun se svou snoubenkou viděl již v únoru ve Virginii . Koncem srpna se přišli na Shen Yun podívat opět, tentokrát do Kennedyho centra ve Washingtonu, D. C.

McCarthyho upoutal zejména duchovní obsah vystoupení: „Ta skutečnost, že my všichni jsme sem přišli seshora, abychom pozvedli svět a zvýšili uvědomění lidstva. Abychom pomohli všem si vzpomenout, že jsou božské bytosti, a že my všichni to musíme udělat."

Dodal také, že sólové vystoupení dvoustrunných čínských houslí erhu probudilo něco hluboko v jeho nitru: „Zřejmě to ve mně odemklo nějaký minulý život. Já se na lidskou duši dívám takto a z vlastní zkušenosti vím, že jsem prožil mnoho životů v různých kulturách a ty se ke mně ve vzpomínkách vrátily prostřednictvím mých duchovních disciplín."

Nanette Cristová je malířka a sochařka, která se zajímá o tanec. Umělcům souboru Shen Yun věnovala na VIP recepci v Kennedyho centru svůj obraz: „Když vidíte ty obrazce, které svými tanci vytváří, a ty pohyby, to je pro nás opravdové nebe na zemi. Jsme nesmírně rádi, že to můžeme vidět znovu. Myslím, že toho představení se asi nikdy nepřejíme."

Umělkyně také podotkla, že se jim Shen Yun líbil natolik, že soubor zřejmě budou následovat na jeho turné v každém městě.

Video poskytla nezávislá televizní stanice NTD Television