Paulo Bento - Portugalsko

Po slabých výkonech Portugalska se rozhodla portugalská fotbalová federace zrušit smlouvu trenéra reprezentace Carlose Queiroze. Tento verdikt padl už na začátku měsíce. Novým reprezentačním trenérem se stal Paulo Bento, který by měl vést mužstvo do roku 2012. V nelehké úloze mu pomůžou jeho staří známí Pontes, Aroso a Peres, se kterými spolupracoval čtyři roky v Sporting Club de Portugal.

Bento je bývalý defenzivní záložník, který se oblékl do národního dresu 35krát v letech 1992 - 2002. Nejvíce klubových zápasů odehrál v Oviedu, ze kterého pak přešel do Sportingu. Tam v roce 2004 ukončil svoji hráčskou a začal tu trenérskou dráhu. Od úspěchů v dorostu přešel k manažerské pozici mužskému A týmu. Zájem o něj projevil i Manchester United. V roce 2009 pod tlakem některých neúspěchů na manažerskou pozici rezignoval.

Trenérské umění předvede nový kouč osmého října v Portu, kde se jeho svěřenci utkají v rámci skupiny H s Dány a o čtyři dny později by měl splnit povinnost na Islandu.

Lothar Matthäus - Bulharsko

20100921_sport_matthaus
Lothar s přítelkyní, ilustrační foto. (flickr.com/SpreePix)
Na funkci trenéra bulharské reprezentace po slabých výkonech svého týmu rezignoval začátkem září Stanimir Stoilov. Bulharská fotbalová unie tuto pozici nabídla bývalé německé hvězdě Lotharu Matthäusovi. Hráč se 150 reprezentačními starty podepíše roční kontrakt s možností dvouletého prodloužení.

Záložník s největším počtem startů za Německo ukončil svou 21letou hráčskou kariéru v roce 2000 v newyorském klubu Metro Stars. Odstartoval pak svou nepříliš úspěšnou trenérskou cestu, která šla přes Rapid Vídeň, maďarskou reprezentaci až po izraelský klub Maccabi Netanya.

Matthäus by měl vést bulharské mužstvo už 9. října v zápase proti Walesu ve skupině G.