Ve dnech 7. - 10. října 2010 obsadí areál brněnského výstaviště čtveřice veletrhů spojených se sportem a trávením volného času. (bvv.cz)
Ve dnech 7. - 10. října 2010 obsadí areál brněnského výstaviště čtveřice veletrhů spojených se sportem a trávením volného času. (bvv.cz)

 

Ve dnech 7. - 10. října 2010 obsadí areál brněnského výstaviště čtveřice veletrhů spojených se sportem a trávením volného času.

Asi největší pozornosti se dostane veletrhu Bike Brno, který kromě změny termínu připravil i řadu novinek. Zasloužilému zájmu návštěvníků i odborné veřejnosti se jistě bude těšit SPORT Life zaměřený na turistiku nebo Boat Brno se svým zaměřením na lodě a vodní sporty.

V neposlední řadě čeká návštěvníky Caravaning Brno, který nabídne zajímavosti a novinky na poli karavanů a obytných automobilů.

Soutěž prestiže, eurokola nebo Kolo pro Afriku

První jmenovaný veletrh Bike Brno si klade za cíl seznámit širokou veřejnost takřka se všemi značkami tuzemských výrobců jízdních kol a představí i mnohé firmy ze zahraničí.

Vystavovatelé nabídnou horké novinky na trhu a rekreační i vrcholoví sportovci dostanou potřebné informace k nejnovějším výrobkům na trhu. Jedná se rozsahem i účastí o jeden z největších veletrhů s cyklotématikou ve střední Evropě.

Návštěvníci se mohou těšit na vyhlášení výsledků soutěže Bike Brno Prestige, které proběhne na slavnostním zahájení veletrhu. V ostatních dnech si účastníci budou moci na speciální výstavní ploše prohlédnout vítězné produkty, které vyhodnotila mezinárodní komise. Vítězné produkty budou vystaveny v pavilonech V a F.

Další novinkou je charitativní akce pod názvem Kolo pro Afriku, kde mohou lidé dovést nepotřebné funkční kolo, které využijí potřební lidé v africké Gambii.

Eurokola - novinka, která minulý rok zaujala návštěvníky, rozhodně nemůže chybět ani letos. Tento nový hit v městské dopravě bude k dispozici v pavilonu P, kde bude přichystána i testovací dráha. Zájemci si budou moci vyzkoušet několik desítek nejrůznějších typů pohonů na vlastní kůži.

Outdoor Test biking - největší novinka veletrhu

Kromě vyzkoušení elektrokol naživo bude možné v areálu výstaviště, ale i na stezce u řeky Svratky a přilehlém okolí vyzkoušet některé z mnoha značek vystavovaných kol. Ve čtvrtek si bicykly budou moct vyzkoušet zájemci z řad odborné veřejnosti, v pátek široká veřejnost.

Součástí veletrhu bude doprovodný program, který návštěvníkům nabídne atraktivní podívanou. O víkendu se budou návštěvníci moci těšit na Mistrovství ČR v biketrialu v pavilonu Z, a z tradičních cyklistických lahůdek nebude chybět víkendové Mistrovství ČR v biketrialu v pavilonu G2 a chybět nebude ani freestylová show skupiny kolem Michala Matyse. Kromě legend světa cyklistiky, budou k vidění exhibice besedy a rozhovory na pódiu v pavilonu F.

Součástí Bike Brno bude i úspěšný festival Cyklocestování, kde jako hlavní host vystoupí Nicolai Bangsgaard, první dánský cyklocestovatel, který objel celý svět a na své cyklocestě našlapal více než 62 000 kilometrů..

Termín veletrhu: 7. - 10. října 2010, Brno - Výstaviště

Otvírací doba: Čtvrtek - Sobota: 9.00 - 18.00 hod.; Neděle: 9.00 - 16.00 hod.

VSTUPNÉ:

základní vstupenka 100,- Kč
zlevněná vstupenka 60,- Kč
rodinná vstupenka 250,- Kč

odborní návštěvníci na základě internetové předregistrace 60,- Kč

KATALOG 50,- Kč

Více informací: www.bvv.cz