Tým Michala Bílka čekají dva kvalifikační zápasy na ME 2012. V pátek 8. října se naše reprezentace utká se Skotskem v Edenu a o další čtyři dny si zahrají venku proti Lichtenštejnsku.

Fotbalisté se už začínají scházet. „Dorazilo sedmnáct hráčů. Roman Hubmík a Václav Kadlec ještě dnes hrají ligové zápasy, Tomáš Hübschman přijede z Doněcka až dnes odpoledne, protože ještě včera hrál zápas a dřív do Prahy odjet nemohl,“ řekl trenér a dodal, že zdravotní stav hráčů je dobrý.

Po nepříliš povedeném výkonu v prvním kvalifikačním kole proti Litvě se chce Bílek věnovat hlavně útočné fázi: „V přípravě se budeme soustředit na ofenzivu. V minulém zápase jsme i přes velkou převahu nedali gól, ofenzivu budeme chtít zlepšit, stejně jako standardní situace.“

Kapitán reprezentace Tomáš Rosický dnes oslavil své třicáté narozeniny. U té příležitosti vyjádřil své přání: „Stačí mi, abych zůstal zdravý a v pátek jsme získali tři body. To budu spokojený.“ K tomu dodal několik motivačních slov: „Bez debat je to strašně důležitý zápas, protože jsme s Litvou prohráli. Vezměme si příklad z Francouzů, kteří po úvodní prohře dokázali zareagovat a vzápětí další důležitý zápas vyhráli. Kvalitu na to máme, abychom to taky dokázali.“

„Vstupenky na páteční utkání lze objednat jen do středy a vyzvednout ve čtvrtek,“ upozorňuje mluvčí reprezentace Petr Svěcený. Ke dnešnímu dni jich bylo k dispozici ještě kolem čtyř tisíc.