Yunping Zhang v září 2010, týden před smrtí. (falunifo.net)
Yunping Zhang v září 2010, týden před smrtí. (falunifo.net)

Týden před smrtí Yunping Zhanga (čti Jün-pching Čang, pozn. red.) byly pořízeny děsivé fotografie, ukazující jeho vyhublé tělo. Byl mučen v čínských pracovních táborech, protože praktikoval Falun Gong a na následky mučení 6. září 2010 zemřel.

Přes cenzuru propašované fotografie

Fotografie ukazují na kost vyhublého muže s nafouklým břichem a nohami plnými vody. Jsou to poslední fotografie Yunping Zhanga před smrtí. Praktikoval duchovní metodu Falun Gong - čínským komunistickým režimem pronásledovanou. Po dlouholetém věznění v pracovních a převýchovných táborech byl sice 23. února 2010 z vězení propuštěn, avšak už se nikdy nezotavil. 6. září umírá na následky mučení.

Yunping Zhang v září 2010, týden před smrtí. (falunifo.net)
Yunping Zhang v září 2010, týden před smrtí. (falunifo.net)

Toto je podle německé Asociace Falun Dafa již 3 530. případ, kdy praktikující Falun Gongu umírá v Číně na následky mučení.

Toto temné číslo je však ve skutečnosti mnohem vyšší. Jenom loupeží orgánů živým praktikujícím Falun Gongu mělo přijít v čínských pracovních táborech o život několik desítek tisíc lidí, kteří tento buddhistický qigong provozují . Toto číslo vyplývá ze zprávy známých kanadských obhájců lidských práv Davida Kilgoura a Davida Matase.

Podle informací Manfreda Nowaka, zvláštního zpravodaje OSN pro mučení a týrání, jsou dvě třetiny všech uvězněných v čínských pracovních táborech praktikující Falun Gongu a jsou vystaveni jak tělesnému, tak psychickému mučení.

Falun Gong, také známý jako Falun Dafa, je škola zušlechťování těla a mysli, která spojuje tradiční čínské hodnoty s meditací a tělesnými cvičeními (takzvaný čchi-kung) a řídí se morálními hodnotami - Pravdou, Soucitem a Snášenlivostí.


Článek v Němčině


Související články:

Michael Kocáb se setkal s představiteli Falun Gongu

Transplantace: David Kilgour - zabíjení praktikujících Falun Gongu pro peníze