Ron Scott, prezident hollywoodské PR
Ron Scott, prezident hollywoodské PR (The Epoch Times)

LOS ANGELES – Večerní představení souboru  Shen Yun Performing Arts v Pavilionu Dorothy Chandlerové vzalo diváky na cestu skrze pět tisíc let dlouhou historii a kulturu prastaré Číny, jež ožila skrze klasický čínský tanec, živý orchestr, prastaré legendy a moderní technologii.

Mezi diváky byl také Ron Scott, prezident hollywoodské PR (firma pro styk s veřejností, z angl. public relations, pozn. red.), který představení navštívil s několika přáteli.


Oh, je to ohromující - mrazilo mě z toho v zádech. Je v tom tak mnoho talentu!“ řekl po představení. „Neměl jsem tušení, že by to mohla být tak obrovská produkce.

Nikdy před tím jsem nic takového neviděl - a to navštěvuji hodně divadel," rozplýval se.
Tak překrásná kultura... nikdy jsem neviděl vystoupení klasického čínského tance, a tak to bylo pro mě něco úplně nového a velmi inspirujícího,“ řekl pan Scott.

Určitě to ve mně zanechalo něco dobrého s čím odejdu domů. … Je to velmi jedinečné. Zamiloval jsem si to odevzdání,“ dodal. „Musí to být spoustu práce, čím musí [tanečníci] projít, aby mohli představení uskutečnit, neumím si představit takovou disciplínu. A velké plátno, scéna, jen to navrhnout... Ani jedno z toho jsem před tím neviděl.“

Stejně jako ukázky nejlepšího klasického čínského tance nabízí Shen Yun také pěvce a sólové hudebníky. Diváci často hovoří o silných emocích, které probouzí zvuk dvoustrunných čínských houslí zvaných erhu, které stejně silně zapůsobily i na Rona Scotta.

Opravdu jsem měl radost z poslechu dvoustrunného nástroje... Když šla po její poslední úkloně opona dolů, byl jsem smutný. Ne, zůstaň, chci tleskat ještě déle! … Byly za tím opravdu cítit emoce.“

Shen Yun Orchestr kombinuje tradiční čínské nástroje s klasickými západními, což vytváří jedinečný zvuk, něco, co považoval pan Scott za vynikající.

Orchestr byl výborný. Víte, myslím, že mít orchestr s sebou je neocenitelnou součástí živého vystoupení. Oni ho měli, to je opravdu skvělé, opravdu to bylo cítit,“ prohlásil.

Myslím, že vystoupení bylo prostě... bylo to opravdu velkolepé,“ ukončil svoji myšlenku. „Víte, všechno od kostýmů, hudbě až k samotnému tanci. Všechno pracovalo dohromady a opravdu to vytvořilo večer, na který nezapomenete.“

Velká Epocha je mediálním partnerem souboru Shen Yun Performing Arts.